Трамп і євреї: нерозділене кохання

ПОЛІТИКА
30.08.2019, 09:32
Трамп і євреї: нерозділене кохання

У США здійнялася чергова кампанія критики Дональда Трампа. Цього разу господаря Білого Дому звинувачують у антисемітизмі.

Причиною для атак стало висловлювання Трампа про те, що євреї, які підтримують Демократичну партію, є «нелояльними».

Одного лиш формулювання «нелояльні» виявилося достатньо, аби в інформаційному просторі поруч із прізвищем Трампа зарясніли згадки про «нацистів» та «неонацистів».

В одних публікаціях автори «між іншим» зауважували, що президентство Трампа посприяло посиленню у США «неонацизму». Автори інших продемонстрували ще більшу фантазію. «Звинувачення у "нелояльності" були накинуті на євреїв у нацистській Німеччині і використовувались для того, щоб дискредитувати євреїв у всьому світі», – нагадує автор матеріалу на сайті CNN (через ідеологічну заангажованість патріотично налаштовані американці розшифровують назву цього ресурсу як «Communist News Network»).

Якщо не перекручувати слова Трампа, стане зрозуміло, що президенту йшлося про лояльність чи не лояльність американських євреїв до держави Ізраїль, а не США.

В цілому США є захисником ізраїльських інтересів незалежно від того, хто господарює у Вашингтоні, – республіканці чи демократи. Але історично склалося так, що республіканці демонструють більш виразну проізраїльську позицію, ніж демократи.

Трамп і євреї: нерозділене кохання_1

Прийшовши до влади, Трамп навіть радикалізував цю позицію. Тут можна згадати і про посилення тиску проти шиїтських сил на чолі з Іраном, і про перенесення посольства США з Тель-Авіву до Єрусалиму (що дорівнює визнанню міста ізраїльською столицею), і про визнання ізраїльського суверенітету над Голанськими висотами.

Важко однозначно сказати, що саме лежить в основі такої радикалізації. Для якоїсь частини консервативного електорату Трампа справді характерна сильно виражена проізраїльська позиція. Мова йде передусім про протестантських фундаменталістів, які оцінюють американсько-ізраїльські відносини в есхатологічній площині. В той же час серед електорату Трампа є і ті, кого умовно можна назвати «антисемітами». Але їхня загальна соціологічна вага мізерна.

Цілком імовірно, що на формування проізраїльської позиції Трампа впливає його зять – чоловік Іванки Трамп Джаред Кушнер.

Так чи інакше Трамп сьогодні проводить виразно проізраїльську політику. Можливо, це плата за те, що він дозволяє собі демонструвати дисидентську позицію у інших питаннях. Щирість проізраїльської позиції Трампа може викликати сумніви. Тим не менше, називати його «антисемітом» безглуздо.

У той же час певний відсоток американських євреїв продовжує орієнтуватися на ліві ідеї, а відтак підтримує Демократичну партію, тим самим дещо знижуючи градус проізраїльської політики США. Але парадокс навіть не в цьому, а в тому, що американським євреям дозволено дуже багато – їх зі зрозумілих причин не назвуть «антисемітами». А от Трампу – не дозволено. І він це знає.

Чи не найкраще ситуацію, що склалася, прокоментував блогер Progud Progunson: «Незважаючи на те, як саме це піднесли ЗМІ, Трамп, кажучи про нелояльність євреїв, що голосують за Демократичну партію, мав на увазі їхню нелояльність до Ізраїлю. Сказати правду про те, що більшість американських євреїв нелояльна до Америки або що вона для них далеко не на першому місці, у нього не вистачить сміливості».

Петро Климчук

Читайте також:
Політика
Голова держави, за яким давно тужить в'язниця, наказав ручним слугам Феміди влаштувати кривосуддя. Все за канонами бразильської теленовели.
12:54
Політика
Повідомивши на своїй сторінці, що «не здолала етап «когнітивки».
вчора, 18:53
Політика
На її думку, Україна має «достатньо території» для своїх співгромадян.
вчора, 15:07
Політика
Офіс президента «штампує» проти її членів кримінальні справи.
вчора, 14:29
Політика
Понад тисячу батьків підписали петицію з вимогою відновити їхнє право відмовитися від навчання їхніх дітей за цими книгами.
вчора, 14:11
Політика
Підприємство хотіло купити телефон за 68,5 тис. гривень.
вчора, 13:04