Трамп навмисно підіймає ставки, на кону доля України

Опінії
06 лютого, 13:32
Трамп навмисно підіймає ставки, на кону доля України
Фото: Facebook

45-й американський президент зараз грає на руку путіна, шантажуючи Білий дім. Уряд Джозефа Байдена опинився у надскладній ситуації.

інвестиційний банкір

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Американці представили новий компромісний законопроєкт з приводу допомоги Україні. Військова допомога на місці, а це найважливіше; хоча допомога бюджету зменшилась і тепер складає майже $8 мільярдів проти майже $12 мільярдів.

Тобто зменшилась на $4 мільярди або ж на 10% від усієї зовнішньої допомоги на 2024 рік, яку ми плануємо отримати. Неприємно, але не катастрофічно, і прийняття цього пакету було б дуже позитивною новиною для України.

Чи буде він проголосований? — Не факт, оскільки Дональд Трамп зі своєю командою саботує і цей законопроєкт, а тому провести його через дві палати Конґресу США буде дуже важко, надскладно.

Спікер Джонсон із Палати представників так і не став Джонсонюком, слідуючи чітко у фарватері Трампа, тобто його політичних інтересів.

Чи є в цьому вина України та наших проблем із корупцією і політичними гойдалками? Ні, це виключно результат політики та політиканства у США напередодні виборів президента.

Щоби не робила Україна, ми б не могли вплинути на це. Навіть, якби президент Володимир Зеленський розмірковував не над звільненням головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, а над боротьбою зі корупцією, то це не вплинуло б на поведінку Трампа, — а отже, не вплинуло б на процеси всередині США.

Чому Трамп проти? Просто тому, що йому не треба розв'язання проблеми міграції до президентських виборів у листопаді, бо це його головна зброя проти Байдена.

Тим більше ця проблема хвилює велику кількість пересічних американців. І на тлі чудової економічної динаміки в Америці, де чекали рецесію, вийшло сильне економічне зростання і найбільший приріст робочих місць за історію, втрачати такий козир для опортуніста Трампа було б недоречно.

Чи вдасться відв'язати допомогу України від проблеми міграції? Будемо на це сподіватись, адже це збільшить шанси того, що Трамп врешті перестане саботувати допомогу Україні, а ситуація з американською допомогою тотожна із ситуацією інвестицій в Україну під час війни — їх не буде!

Чи впливає на це корупцію? Ні, просто тому, що неважливо, існує корупція чи немає її у тій країні, в яку ви й так не інвестуєте через війну, а тому — закінчиться війна і корупція знову буде на всіх радарах, як і відсутність верховенство права.

А поки що це вторинне, як для зовнішніх інвесторів, так і для українського бізнесу, який відчуває більший тиск силовиків. Той бізнес, який так само у всіх опитуваннях зазначає, що «головними проблемами є саме питання безпеки, відсутності робочих рук, а вже потім, на останньому місці, корупція».

Аналогічна ситуація і з американською допомогою: не важливо, що відбувається в Україні, бо для американських політиків їх вибори на 100 порядків важливіші. Ми можемо вважати це не справедливим, але це наші проблеми.

Чи означає це, що з корупцією не треба боротися? Звісно ні, ще і як треба, просто не всі процеси у світі пов'язані з Україною, навіть, якщо вони на нас впливають і не для всіх у світі Україна є центром всесвіту.

Що ж залишається Україні? Робити те, що треба і не робити дурниць, а нарешті відмовитися від популізму, який може ускладнити наше становище, а воно, на жаль, схоже виглядає фантастичним, бо за рівнем дурниць та популізмом ми досі у лідерах.

Читайте також:
Опінії
І водночас Укренерго, Енергоатом, ДТЕК, ERU, ОГТСУ та Укртрансгаз та інші патріоти готуються до «важливої» конференції в Будапешті.
12 квітня, 15:41
Війна
Уряд США заважає знищенню нафтопереробної промисловості РФ, бо зростуть ціни на «чорне золото». А ще — зміцняться позиції Дональда Трампа.
22 березня, 19:23
Полтава
Представник олігархічного проєкту «Довіра» Андрій Сімонов підшукує собі нових покровителів. Очевидно, патронат Олега Кулініча став тягарем.
17 березня, 08:48
Політика
Обранець від фракції «Слуга народу» Руслан Горбенко вважає, що всі українці з інвалідністю придатні до війська. Натомість депутати — ні.
12 березня, 12:37
Політика
Там, де особа почувається абсолютно безкарною, — відкривається безмежне поле для зловживань. Доведено «слугами народу» і соросятами.
08 березня, 13:36
Історія
Столичний міський голова Віталій Кличко не припиняє дивувати своїм угодовством примхам сіоністів. Здорового глузду, вочевидь, не лишилося.
28 січня, 12:05