Трамп підтримав ідею ударів по росії для тиску на Кремль

Президент США назвав цю стратегію «змусити росіян відчути біль» і змусити Кремль сісти за стіл переговорів.
Трамп поцікавився у Зеленського, чи зможе Україна завдати удару по Москві та Санкт-Петербургу, якщо США нададуть далекобійну зброю, повідомляє Financial Times з посиланням на джерела.
«Володимир, ви можете завдати удару по Москві?.. Чи можете ви також вдарити по Санкт-Петербургу?» — запитав Трамп під час телефонної розмови 4 липня, яку Зеленський назвав «найкращою з усіх».
«Звичайно. Ми зможемо, якщо ви дасте нам зброю», - відповів Зеленський.
Хоча залишається неясним, чи надасть Вашингтон таку зброю, зазначає FT.
За словами джерел, Трамп дав зрозуміти, що підтримує цю ідею, описуючи стратегію як спрямовану на те, щоб «змусити їх [росіян] відчути біль» і примусити Кремль сісти за стіл переговорів. Західний чиновник розповів, що і в Європі, і в США зростає бажання постачати Україні далекобійну зброю, здатну «принести війну москвичам».
Минулого тижня в Римі американська сторона вже передала українському президентові список потенційної далекобійної зброї для Києва, яку можуть поставити через треті країни.
Україна запросила ракети «Томагавк», здатні завдати удару на 1600 км, але адміністрація Трампа, як і адміністрація Байдена раніше, «була стурбована можливими неконтрольованими діями України». Також обговорювались ATACMS, які не здатні досягти Москви чи Санкт-Петербурга.
А куди зникли розпіарені Зеленським українські далекобійні ракети?
Нагадаємо, що під час форуму «Україна 2024. Незалежність» Володимир Зеленський заявив, що ️Україна успішно випробувала першу вітчизняну балістичну ракету.
Він забув уточнити, що першу балістичну ракету «Грім-2» Україна випробувала у 2016 та 2019 роках.
Проєкт комплексу було розроблено у 2013 році, а у буклетах, які виставлялися на міжнародних виставках озброєнь, оперативно-тактичний ракетний комплекс назвали «Грім».
Випробування дослідного зразка системи «Грім» мали пройти ще взимку 2015 року, але через бюрократичні перешкоди, пов'язані з реструктуризацією Державного космічного агентства України, випробування були перенесені на осінь 2016 року.
5 серпня 2016 польський ресурс Defence-24, з посиланням на власні джерела, повідомив про заплановані на осінь 2016 перші випробування українського ракетного комплексу
Чому Україна не атакує росію власними далекобійними ракетами?