Трамп здатен нацькувати американські ПВК на мексиканські картелі
Вашинґтон має у своєму розпорядженні налагоджену мережу войовничих і вишколених кадрів. Їх цілком можуть спрямувати на південний кордон США.
Впливовий підприємець, колишній офіцер Військово-морських сил, засновник урядової служби безпеки та фірми «Blackwater» Ерік Прінс пропонує спертися на американське законодавство для того, щоби видавати приватним військовим компаніям каперські свідоцтва. Подібна практика досі була відсутня.
Мало хто знає що право Конґресу США видавати каперські свідоцтва і право приватних осіб здійснювати насильницькі дії щодо ворога під час воєнного стану. Це офіційно закріплено у конституції.
Америка не є учасником чи підписантом Паризької декларації про морські війни 1856 року. Відтак, у Вашинґтоні цілком здатні на свій розсуд надавати офіційне право приватним організаціям вступати у насильницьке чи збройне протистояння проти терористів, наркоторговців, торгівців людьми чи інших bad guys.
Наразі відомо про щонайменше чотири проєкти закону щодо приватних військових компаній, які потрапляли до Верховної Ради України. Такий закон нам уже давно потрібен як повітря.
Однак, підозрюємо, що нашим американським, європейським та британським партнерам критично не вигідно, щоби на світовому ринку послуг у сфері безпеки з'явилися тисячі найкращих у світі бійців. А вони б перевернули ринок оборонних та безпекових послуг догори дриґом і тотально еквалізували ринкові ціни на зміцнення безпеки.
Теоретично, при розв'язанні проблеми РФ, Україна могла б за дуже невеликі гроші вирішити проблеми хуситів, ХАМАС, «Гізболли», картелів і бо-зна чого ще. Однак, це б мало вигляд так званих «підривних інновацій» (мовою оригіналу — disruptive innovation).
Тобто, їх би просто знесли із ринкової карти усіх ключових постачальників безпеки в світі. А їм це не вигідно, тому що мають свої лобістські можливості, які вже понад 10 років валять потенціал до прийняття в Україні закону про приватні військові компанії.