Created with Sketch.

Туреччина формує власний блок в осерді Євразії

10 листопада, 11:45
Фото: Anadolu Ajansı

Реджеп Тайїп Ердоган має намір надати Організації тюркських держав не лише регіональну, а й глобальну роль. КНР, Іран і РФ напружилися.

Красномовним доказом слугує XI саміт у Бішкеку за участі 7 президентів і 1 прем'єр-міністра незалежних країн, а також кремлівського васала із Казані, який відбувся на тижні. Фотозвіт події оприлюднило провідне турецьке видання Anadolu Ajansı.

До складу вказаного вище міжнародного об'єднання станом на сьогодні входять — Азербайджан, Казахстан, Кирґизстан, Туркменістан, Узбекистан і Туреччина на правах постійних діяльних учасників. Водночас Угорщина та окупований московією Татарстан є спостерігачами.

На зустрічі лідерів у кирґизькій столиці ухвалено низку важливих рішень щодо створення нових структур і розширення співробітництва у рамках сформованої організації. Наприклад, створення взаємного механізму цивільного захисту, затвердження Хартії тюркського світу з метою зміцнення спільних ідеалів тюркської світу.

Президент Ердоган за підтримки Ільгама Алієва ініціював створення Ради центральних банків тюркських держав і запропонував розширити співробітництво у галузі цифрової економіки. Туреччина також закликала інші країни разом підкорювати космічний простір, використавши казахський Байконур.

Оцінюючи концептуальні документи саміту, зауважимо, що до своїх культурних, економічних, політичних і військових цілей учасники підходять планомірно й поступово, використовуючи стратегію «сходів». Вона переважно застосовується у господарчій сфері, а віднедавна адаптована і до міжнародних відносин.

«XXI століття стає століттям Туреччини! Сьогодні у тюркському світі відбуваються великі події. Політична єдність, досягнута в рамках Організації тюркських держав, почала досягати значних успіхів», — стисло підсумував захід у Бішкеку президент Туреччини.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як Іран запропонував росії перетворити Азербайджан на «енергетичну прокладку». Режим аятол і путінська диктатура змовилися використати сусідню країну у власних двосторонніх інтересах.

Читайте також
Нація — це згуртована освітою спільнота
Історія
Як не крути, але росія грає широким фронтом
Політика
Естонська європарламентарка таємно відвідувала окупований Крим
Політика
Творець Linux нарешті засудив російську агресію
Світ
Страх путіна перед НАТО заважає поширити агресію на Балтію
Світ
Від Орди до Литви — Україна після занепаду Русі
Історія