Туреччина почала приєднання до позову ПАР проти Ізраїлю в Суді ООН

ВІЙНА
07.08.2024, 18:25
Туреччина почала приєднання до позову ПАР проти Ізраїлю в Суді ООН

Атаки Ізраїлю на Сектор Гази перевершують геноцид і порушують міжнародне право і всі гуманітарні норми

Турецька делегація в середу, 7 серпня, офіційно подала до Міжнародного суду ООН заяву про приєднання до позову Південно-Африканської Республіки проти Ізраїлю за звинуваченнями в геноциді в секторі Гази.

Про це пише Daily Sabah.

Заяву до Суду ООН подала делегація юристів на чолі з депутатом турецької партії влади, Партії справедливості і розвитку, і головою юридичного комітету парламенту Гюнетом Юкселем.

У документі, як заявив він, описуються атаки Ізраїлю на Сектор Гази, які перевершують геноцид і порушують міжнародне право і всі гуманітарні норми, а також наводяться обґрунтування Туреччини для приєднання до справи.

Юксель додав, що приєднання Туреччини може вплинути на хід позову, оскільки дасть країні доступ до всього судового процесу та можливість виступити в суді.

Про наміри приєднатись до позову ПАР Туреччина – один із найзапекліших критиків Ізраїлю – офіційно заявила ще у травні.

Наприкінці минулого року Південна Африка подала позов до Міжнародного суду ООН, звинувативши Ізраїль у порушенні конвенції про геноцид через воєнні операції в секторі Гази.

Відтоді про приєднання до позову заявили зокрема Ірландія та Іспанія.

У січні Міжнародний суд ООН у рішенні щодо тимчасових заходів постановив, що Ізраїль повинен вжити всіх заходів для запобігання актам геноциду в секторі Гази, але не наказав негайно припинити вогонь.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що конфлікт між «Ізраїлем» та Іраном стрімко наближається до точки неповернення.
06:36
Світ
Бунт у Пентагоні: полковник США проти «Ізраїлю» та воєнного злочинця Нетаньягу
18 червня, 18:08
Війна
У Києві кількість загиблих унаслідок російської атаки 17 червня зросла до 23. З-під завалів дістали тіла ще семи людей.
18 червня, 09:52
Війна
З кінця травня 397 палестинців, які намагалися отримати продовольчу допомогу, було вбито, а понад 3 000 дістали поранення.
18 червня, 09:05
Війна
Радіо Свобода похвилинно реконструювало три дні березня 2022 року на вулиці Яблунській у Бучі.
17 червня, 17:00
Війна
Будинок частково обвалився до другого поверху.
17 червня, 10:02