Турецький винищувач п’ятого покоління здійснив перший політ

СВІТ
21 лютого, 15:10
Турецький винищувач п’ятого покоління здійснив перший політ

Перспективний турецький винищувач п’ятого покоління KAAN здійснив свій перший випробувальний політ.

Політ виконувався у супроводженні винищувача F-16D Повітряних сил Туреччини. Випробування відбулися успішно, літак злетів, пролетів визначений маршрут та приземлився з використанням гальмівного парашута.

Про це повідомляє турецьке видання SavunmaSanayiST.

Офіційних коментарів влади Туреччини, Повітряних сил та компанії-розробниці Turkish Aerospace Industries щодо події поки що немає.

Раніше повідомлялося, що Туреччина шукає партнерів для програми розробки винищувача через фінансові труднощі. Це могло б зменшити фінансовий тягар програми. Враховуючи українсько-турецьку співпрацю в оборонній сфері, залучення українських підприємств до програми розробки KAAN є цілком імовірним.

Розробку літака здійснюють поетапно, тому важливі системи озброєння встановлять лише на пізніших прототипах. Винищувач, який раніше був відомий як MMU (Milli Muharip Ucak), або ж TF-X, отримав офіційну назву KAAN першого травня 2023 року.

Перед турецькими розробниками поставлена мета створити бойовий літак, який матиме малу радіолокаційну помітність і високу маневреність. Він матиме сучасну оптично-електронну локаційну систему та бортову РЛС. Виробництво трьох прототипів MMU Block планують завершити до кінця 2026 року та один прототип Block I – до 2029 року.

Процес виробництва першого прототипу нового турецького винищувача показали у листопаді 2022 року. Сталося це на складальній лінії турецької компанії Turkish Aerospace Industry (TAI). Управління оборонної промисловості Туреччини реалізує цей проєкт для перспективної заміни винищувачів F-16.

Читайте також:
Світ
Нащадки поневоленого московитами у XIX столітті кавказького народу мають нагоду повстати проти окупантів. Чи скористаються вони шансом?
вчора, 14:45
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Світ
Ганну Ґутьєррес визнали винною в ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс у жовтні 2021 року.
16 квітня, 11:28
Світ
Поки адепт культурмарксизму з Арґентини на посаді Папи Римського закликає українців здійняти білий прапор, його підлеглі почали каятися.
14 квітня, 17:21
Світ
Сіоністське лобі на берегах Потомаку знову активізувалося. Військово-релігійний режим аятол напередодні вночі завдав потужного удару.
14 квітня, 15:03
Світ
На вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.
14 квітня, 12:45