У Байдена вирішили остаточно поховати «Північний потік-2»

Опінії
09.04.2021, 11:56
У Байдена вирішили остаточно поховати «Північний потік-2»
Фото: Facebook

"Відспівувати" кремлівський енергетичний проєкт буде відома в Україні особа Амос Гохштайн.

Політолог, голова Центру політичних студій "Доктрина"

За даними видання "Politico", Білий дім планує запровадження посади спецпредставника з питань участі у міжнародних переговорах по припиненню проєкту "Північний потік-2". На цю посаду планують призначення Амоса Гохштайна, який з 2017 по жовтень 2020 року був членом наглядової ради НАК "Нафтогаз".

Раніше він працював в американських урядових структурах і брав участь у змінах, які відбулися на ринку газу України з 2014 року, про що заявляв очільник "Нафтогазу" Коболєв. Утім цікавий Гохштайн не лише своєю посадою та українським контекстом його діяльності, а і тим, що його досить таки ґрунтовно згадав на своїх пресконференціях Андрій Деркач.

За заявами Деркача, Гохштайн й інші особи дотичні до "Нафтогазу" нібито були причетні до розкрадання коштів в Україні в інтересах Демократичної партії США!

Досить показово те, що у свою дезінформаційну кампанію Деркач запакував таку важливу річ, як теми ринку газу в Україні, спроби вдарити по "Нафтогазу" і "Укрзалізниці" (по суті, дійним коровам Віктора Пінчука, які полюбляють купувати у нього труби втридорога, рятуючи від збитків). Це говорить про нього не лише як про агента російського впливу, але як про очевидного учасника міжолігархічного конфлікту в Україні.

Тобто у Деркача очевидно є "криша" в Україні та навіть структура і тематика виданої ним інформації говорять на користь цього. Навряд чи про цей епізод забуде Амос Гохштайн, який має вхід в адміністрацію Байдена забуде про ці звинувачення, рівно як і нинішній держсекретар США Блінкен, який був залучений до захисту позицій Байдена у відповідь на опубліковані матеріали Деркача в Сенаті США.

На днях Деркач, до речі, "ошелешив" ще однією заявою, мовляв, його, а ще експрокурора Кулика і кількох інших осіб намагаються вбити на замовлення аґенства "Kroll", яке проводило аудит по "ПриватБанку". Звісно, це не більше ніж спроба привернення уваги до справи з націоналізацією "ПриватБанку", яку все ще намагаються оскаржити Коломойський і компанія.

Але, м'яко кажучи, незручно стає, коли розумієш, що ця кампанія Деркача проти націоналізації "ПриватБанку" синхронізується зі звинуваченнями від СБУ у бік Катерини Рожкової, яка цю націоналізацію проводила. Те, що СБУ діють в спайці з Деркачем цілком може пояснити нам, чому його досі ніхто не чіпає в цій країні.

А запит на "чіпання" Деркача є. І всі прямі та непрямі натяки американська сторона вже використала; і те, як цього досі ніхто не розгледів у нас – вражає.
Читайте також:
Світ
Зустріч генсека та новобраного президента США відбулася у п'ятницю, 22 листопада.
13:47
Опінії
Як нам схилити цю публіку на свій бік?
14 листопада, 09:15
Війна
Трамп критикував Байдена за виведення військ США з Афганістану, але тепер може сам зіткнутися з цією проблемою.
13 листопада, 16:11
Опінії
Як тепер аналізувати українсько-американські відносини та їх ширший контекст?
11 листопада, 09:30
Війна
Представник Туреччини в ООН Ахмет Їлдиз закликав припинити кровопролиття.
30 жовтня, 16:00
Опінії
Антоніу Ґутерриш створив небезпечний прецедент, ставши на бік агресора і воєнного злочинця. Можливо, виторгував собі пенсію від «Газпрому».
29 жовтня, 13:40