У Білому домі заявили, що не розглядають надання F-16 для України
Зосереджені на тому, що знадобиться найближчими тижнями
США не розглядають передачу Україні F-16 зараз. Наразі основна увага зосереджена на наданні допомоги, яка знадобиться у найближчі тижні чи місяці.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на брифінг координатора стратегічної комунікації Ради нацбезпеки США Джона Кірбі.
"Ви чули, як президент Байден (президент США Джо Байден - ред.) говорив, що це (передача Україні F-16 - ред.) поки не розглядається. Те, на чому ми зараз зосереджені, це можливості, які, за словами самих українців, їм справді потрібні протягом найближчих тижнів та місяців", - зазначив Кірбі.
Він підкреслив, що влада США перебуває у постійному контакті з представниками України.
Чиновник також нагадав, що питання потреб України обговорювалося на зустрічі у форматі "Рамштайн", де учасники порушили тему посилення ППО та надання боєприпасів.
Раніше Німецький генерал у відставці, колишній командувач силами KFOR Ерхард Бюлер заявив, що Україні необхідно надати авіацію.
Україна отримала від Німеччини ЗРК Iris-T, але цього недостатньо. Саме із таким закликом виступив німецький генерал Ерхард Бюлер, зазначивши, що влада ФРН дуже повільно приймає рішення щодо передачі Україні військового озброєння.
Бюлер додав, що поки у Німеччині визначаються із винищувачами F-16 та системами ППО, українська армія гостро відчуває брак бойової авіації та систем захисту від ворожих атак.
Генерал висловив думку, що за погане оснащення українських військових безпосередньо відповідальний уряд Німеччини й наголосив, що армії світу мають у достатній кількості винищувачі F-16.
За словами Бюлера, ЗСУ мають швидко отримати винищувачі, стверджуючись на позиціях, коли армія України може довго стримувати наступ рф.
F16 - це лише один і прикладів. Сенс у тому, щоб поставити українців у становище, при якому вони самі зможуть забезпечити безпеку своєї країни в довгостроковій перспективі, - відмітив генерал.
Пілоти ЗСУ вже прибули на територію авіабази США, щоб американські інструктори оцінили рівень їхньої підготовки.
Декілька солдатів ЗСУ перебувають на авіабазі "Люк" в Аризоні, де проходять тренування пілотів на винищувачах F-16 і F-35. Американський льотчик у відставці Ден Хемптон в інтерв'ю "Голосу Америки" зазначив, що Україна не зможе швидко навчити своїх бійців експлуатації F-16.
Тут ми маємо справу із зовсім іншим типом сучасного винищувача, ніж ті, до яких вони звикли. Я думаю, вони першими визнали, що потрібен час для того, щоб освоїти та опанувати навички управління новим типом літака, особливо таким сучасним, як F-16, - сказав він.
За словами військового, до початку війни рф проти України пілот ЗСУ в середньому набирав 40-50 льотних годин щороку. При цьому екс-військовий назвав українських пілотів "чудовими".