У Бундесвері стверджують, що мають лише обмежену боєздатність

СВІТ
17.12.2022, 11:17
Під питанням навіть миротворчі місії Бундесверу
Під питанням навіть миротворчі місії Бундесверу

Проблеми навіть з участю у базових місіях НАТО

Проблеми Бундесвер торкаються питання сухопутних сил, протиповітряної оборони та флоту, а враховуючи потрапляння цієї інформації до німецьких ЗМІ - і питання додержання таємності, повідомляє Defence Express.

У німецькому виданні Sueddeutsche Zeitung з'явився переказ доповідної записки міноборони країни щодо реального стану Бундесверу.

Потрапляння цього документу, який має, як мінімум статус конфіденційного з обмеженим доступом, до ЗМІ вже є питанням щодо обороноздатності країни, звісно, якщо не є планомірною дезінформацією.

Але у будь-якому випадку, в ньому висновок, що німецькі збройні сили мають обмежену оперативну боєготовність, а приклади цього підкріплені інформацією, яка вже стала частково публічною.

Зокрема наводиться приклад того, що Берлін взяв на себе зобов'язання розгорнути у Литві бригаду Бундесверу.

Але в результаті бригада так і не була розгорнута у повному складі.

Цікаво, що фігурувала інформація що причиною цього, відповідно до німецької версії, стала обмежена інфраструктура Литви. Водночас у доповіді йдеться про те, що бригада була направлена без артилерійського підрозділу через брак артилерійських систем - САУ PzH 2000.

PzH 2000
PzH 2000

Згадується і розгортання у Словаччині ЗРК Patriot, які мають бути виведені з країни на модернізацію та обслуговування до кінця 2023 року. При цьому замінити їх немає чим, як, до речі, й посилити ППО підрозділів у Литві.

Ситуація з військово-морськими силами також доволі загрозлива.

Стан кораблів не дозволить взяти участь у місії ООН UNIFIL біля берегів Лівану раніше березня. Причина - проблеми з корветом FGS Oldenburg (F263). Під питанням участь у місії ЄС Irini з недопущення перевезення озброєння до Лівії, яка мала розпочатися з вересня.

FGS Oldenburg (F263)
FGS Oldenburg (F263)

Ситуація з протиповітряною обороною не краща - застарілі системи радіолокаційного огляду, систем зв'язку, програмного забезпечення, що матиме негативні наслідки у наступному році.

Водночас у самому виданні запевняють, що ситуація скоро зміниться на краще, бо Берлін затвердив підвищення витрат на обороноздатність на 100 млрд євро. Зокрема ці витрати дозволять виправити ситуацію та значно посилити Бундесвер, щоправда, перші позитивні практичні зміни відбудуться не раніше 2026 року.

Наприклад, не раніше цього часу очікуються 35 винищувачів F-35, які Берлін планує закупити за рекордні 10 млрд євро, що значно вище за їх ціну для інших країн.

F-35
F-35

Також ці кошти підуть на "переобладнання бойової машини Puma на новішу конструкцію, заміну штурмової гвинтівки G36, системи зв'язку тощо.

Читайте також:
Війна
Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам
вчора, 09:03
Війна
На фініші ми отримали закон, який жодним чином не вирішує жодної проблеми мобілізаційного процесу, але додає нам додаткових проблем.
16 квітня, 18:00
Війна
Хто керував надзвичайниками Полтавщини останні 6 місяців?
15 квітня, 18:40
Світ
Поразка України у війні стане «поворотним моментом в історії», коли Захід «остаточно втратить свою післявоєнну гегемонію».
13 квітня, 11:23
Політика
На це вплинуло рішення Собору РПЦ-ФСБ оголосити Україні «священну війну».
13 квітня, 09:02
Війна
На думку експертів, до початку літа ситуація з ефективністю протиповітряної оборони України може стати критичною
11 квітня, 17:41