У Чорнобильській зоні з'явилися ведмеді

22.08.2020, 12:35
У Чорнобильській зоні з'явилися ведмеді
Фото: BBC

На території Чорнобильської зони живе багато різноманітних тварин: олені, лосі, кабани, вовки, рисі, сарни

Науковець-зоолог Сергій Гащак вже 30 років досліджує фауну Чорнобильської зони. Він поставив на території Зони спеціальні пристрої — фотопастки, які фіксують життя тварин у їхньому природному середовищі.

Як передає BBC, уперше за останні 100 років на території заповідника навіть з'явилися ведмеді. За словами науковця, ці тварини мігрують поки що з Білоруської території і їх не багато.

"Відмідь ще не є постійним мешканцем Чорнобильської зони, але його можна зустріти практично по всій території. Ми не знаємо, скільки їх тут і чи вони розмножуються. Але це початок, бо ведмедів тут не було понад 100 років", - зауважує Сергій Гащак.

Сергій Гащак зазначає, що багато видів тварин з'явилися у зоні відчуження уже після аварії. Їх тривалий час не спостерігали у цьому регіоні, а після аварії вони з'явилися і продовжують освоювати зону відчуження як ареал свого проживання.

На думку Гащака, вплив аварії на фауну Зони був радше позитивний. Дослідник вважає, що людина залишила цю територію, і тварини отримали змогу полювати й розмножуватись в умовах дикої природи, не боячись потрапити на забій.

Читайте також:
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23
Полтава
У Скороходівській і Чутівській громаді жителі не визначаться із тим, хто і чому викидає відходи у поля та на узбіччя. Звалище збільшується.
03 квітня, 12:36
Війна
Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська
02 квітня, 09:03
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
29 березня, 06:03
Життя
Двоногі шкідники знищують усе, до чого зможуть доторкнутися. Спершу зрубуються ліси під забудову, потім настає черга водойм.
26 січня, 12:30
Полтава
Власники ділянок і орендарі з-поміж товаровиробників нехтують встановленими правилами та нормами. Підприємливі ділки здійснюють екозлочини.
16 січня, 12:31