У Чорнобильській зоні з'явилися ведмеді

22 серпня, 12:35
У Чорнобильській зоні з'явилися ведмеді
Фото: BBC

На території Чорнобильської зони живе багато різноманітних тварин: олені, лосі, кабани, вовки, рисі, сарни

Науковець-зоолог Сергій Гащак вже 30 років досліджує фауну Чорнобильської зони. Він поставив на території Зони спеціальні пристрої — фотопастки, які фіксують життя тварин у їхньому природному середовищі.

Як передає BBC, уперше за останні 100 років на території заповідника навіть з'явилися ведмеді. За словами науковця, ці тварини мігрують поки що з Білоруської території і їх не багато.

"Відмідь ще не є постійним мешканцем Чорнобильської зони, але його можна зустріти практично по всій території. Ми не знаємо, скільки їх тут і чи вони розмножуються. Але це початок, бо ведмедів тут не було понад 100 років", - зауважує Сергій Гащак.

Сергій Гащак зазначає, що багато видів тварин з'явилися у зоні відчуження уже після аварії. Їх тривалий час не спостерігали у цьому регіоні, а після аварії вони з'явилися і продовжують освоювати зону відчуження як ареал свого проживання.

На думку Гащака, вплив аварії на фауну Зони був радше позитивний. Дослідник вважає, що людина залишила цю територію, і тварини отримали змогу полювати й розмножуватись в умовах дикої природи, не боячись потрапити на забій.

Читайте також:
Найкритичніша ситуація на Осокорках – тут рівень забруднення 169-341 пункт.
21 вересня, 19:07
Мешканці Миргорода не зважають на попередження й заборони, а відтак самочинно спалюють бур'яни та сміття.
18 вересня, 09:41
Керівництво низки запорізьких заводів має відповідати за завдання відходами їхнього виробництва непоправної шкоди повітрю та воді.
12 вересня, 18:25
Розпочався період інтенсивного використання інсектицидів на посівах медоносних рослин.
11 вересня, 10:57
Органи місцевого самоврядування Новосанжарського району саботують знищення карантинного бур’яну — амброзії полинолистої.
09 вересня, 11:39