У Facebook великі проблеми

СВІТ
16 січня, 19:35
У Facebook великі проблеми

На Facebook подано позов до Британського суду на $3,2 млрд

Проти соціальної мережі Facebook, нині відомої як Meta Platforms, у Великій Британії подано колективний позов більш ніж на $3,2 млрд.

За твердженням позивачів, компанія зловжила домінуючим становищем на ринку, отримавши вигоду від доступу до персональних даних 44 млн користувачів, - повідомляє аґенція Reuters.

Ліза Ловдал Гормсен (Liza Lovdahl Gormsen), старший радник британського Управління фінансового нагляду (FCA) та спеціаліст з конкурентного права, заявила, що веде справу від імені людей у ​​Великій Британії, які використовували Facebook у період з 2015 по 2019 рік.

У позові, який заслуховуватиметься лондонським апеляційним судом з питань конкуренції, стверджується, що компанія Facebook заробила мільярди фунтів стерлінгів, нав’язавши несправедливі умови, які вимагали від споживачів надання цінних особистих даних для доступу до мережі.

У відповідь компанія Facebook заявила, що люди користувалися її послугами, тому що вони приносили їм користь, і вони мали реальний контроль над тим, якою інформацією вони діляться на платформах Meta і з ким.

Нещодавно стало відомо, що у кількох американських штатах почалося розслідування того, як компанія Facebook, зараз відома Meta Platforms, веде свій бізнес Oculus, що спеціалізується на віртуальній реальності.

Компанію підозрюють в антимонопольній поведінці.

Про це агенції Reuters стало відомо від трьох інформаторів, знайомих із ситуацією. За словами двох із них, до розслідування залучено Федеральну торгову комісію США (FTC).

Крім того, група майже 50 штатів звернулася до апеляційного суду з проханням відновити антимонопольний позов, поданий у грудні 2020 року.

Одне з джерел стверджує, що питання з Oculus є частиною більш масштабного розслідування діяльності Facebook.

Читайте також:
Опінії
Чи справдиться давня мрія України про відродження свого космічного сектору ?
14 травня, 12:45
Світ
Її прототип летів зі швидкістю, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку
08 травня, 12:52
Світ
Україна де-факто стала власником мультиспектрального оптичного супутника, та може отримувати ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2
06 травня, 12:17
Світ
Туреччина вперше застосувала Bayraktar Akinci у бойових умовах
22 квітня, 16:28
Війна
Найближчим часом перші п'ять комплексів будуть передані бойовим підрозділам ССО
16 квітня, 13:37
Світ
Турецькі війська отримають більше дронів-камікадзе KARGU
11 квітня, 09:55