У Гадяцькій громаді екологи виявили червонокнижну ковилу

ПОЛТАВА
31.10.2024, 08:24
У Гадяцькій громаді екологи виявили червонокнижну ковилу

Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.

Про це відзвітували фахівці Київського еколого-культурного центру, які нещодавно здійснили чергову польову експедицію нашим краєм. У фокусі — Миргородський район, зокрема, терени Гадяцької міської громади.

Зазначається, що багатомісячні пошуки нині рідкісного для Полтавщини ендеміка дали свої позитивні плоди. Доволі знаково, попри те, що місцевість уже перебуває під державним захистом, але все одно потребує уваги природоохоронців.

«За містом Гадяч на схилі ми знайшли дві ділянки степу із ковилою. Це ковила волосиста і вона занесена до Червоної книги України. Дуже добре, що це місце вже заповідано та входить у Гадяцький регіональний ландшафтний парк. Якщо хто знає ще степові ділянки із ковилою на Полтавщині, будь ласка, повідомте нам», — звертаються до свідомих українців столичні екологи.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що у Решетилівській громаді також знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену зону.

Читайте також:
Полтава
Земельні ділянки із червонокнижним шафраном сітчастим виявили у Полтавському районі. Тепер їх хочуть зробити охоронною зоною.
18 червня, 20:38
Полтава
Столичні фахівці продовжують мандрувати з користю нашою областю. Днями вони натрапили на чергову місцевість з унікальною вітчизняною флорою.
16 червня, 14:58
Життя
Птахи використали оптоволокно під власні потреби.
06 червня, 15:23
Полтава
Луки біля річки Оріль на Полтавщині вкриті не лише різнотрав'ям. Днями природоохоронці виявили популяції червонокнижних квітів.
30 квітня, 06:01
Політика
Ця маленька тварина живе під землею і використовує нори та тунелі. Основною їжею кротам служать дощові черв'яки й комахи, а не рослини.
24 квітня, 07:09
Життя
Прополіс – від брунькової смоли до «антибіотика широкого спектра».
19 квітня, 10:04