У Киргизстані ексглаву спецслужби звинуватили у спробі захоплення влади

У Киргизстані ексглаву спецслужби звинуватили у спробі захоплення влади

Права проти колишнього очільника силового блоку може призвести до нової політичної нестабільності у країні

Reuters повідомляє, що у Киргизстані правоохоронці висунули обвинувачення вісьмом людям у справі про нібито підготовку захоплення влади у країні. Серед фігурантів – колишній глава силових структур Камчибек Ташієв, який тривалий час був одним із найближчих союзників президента Садира Жапарова.

За даними Reuters, Ташієв фактично керував країною разом із Жапаровим після протестів 2020 року, які привели їх до влади. Однак у січні цього року його несподівано усунули з посади. Адвокат Ташієва Ікрамідін Айткулов підтвердив інформацію про обвинувачення. За його словами, процес проходитиме у закритому режимі, а висвітлення суду для медіа заборонене.

Імена інших семи фігурантів офіційно не називають. Водночас останніми тижнями на допити викликали кількох колишніх посадовців, яких вважають близькими до Ташієва, зокрема ексспікера парламенту. Обвинуваченим може загрожувати до 20 років позбавлення волі. Сам Ташієв публічно ситуацію поки не коментував.

Reuters зазначає, що справа проти колишнього очільника силового блоку може призвести до нової політичної нестабільності у країні. Киргизстан вважається однією з найбільш нестабільних держав Центральної Азії: президенти втрачали владу після протестів у 2005, 2010 та 2020 роках.

Союз Жапарова і Ташієва раніше називали ключовим фактором посилення контролю над політичною системою країни. За час їхнього правління влада посилила тиск на опозицію та незалежні медіа.

Водночас економіка Киргизстану останніми роками демонструвала швидке зростання, зокрема через переорієнтацію частини російських торговельних маршрутів після західних санкцій, запроваджених через війну проти України.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Також йому погрожували вбивством — для цього обіцяли привести друзів, які воюють проти України.
24.09.2025, 21:35
Політика
Державний візит триватиме до п'ятниці, 15 травня.
17:10
Політика
Новий дім у Польщі: майже 40% українських біженців не планують повертатися.
15:58
Політика
Диктатор зеленський готується до виборів з використанням технології зламу мозку людини.
12:05
Політика
Ірак і Пакистан уклали угоди з Іраном на постачання нафти й зрідженого природного газу з Перської затоки.
10:55