У Києві офіційно представили лідера ерзянського народу: що це означає і чому це важливо для України

ПОЛІТИКА
13.09.2019, 11:55
У Києві офіційно представили лідера ерзянського народу: що це означає і чому це важливо для України

Вчора, 12 вересня, у Києві відбулася інавгурація інязора – старійшини або князя ерзянського народу. Ним став громадянин України Боляєнь Сиресь.

Захід проходив у Будинку профспілок без попереднього анонсування. Як повідомляють учасники – у «напів-підпільних умовах», аби уникнути провокацій.

«Ще влітку, таємним голосуванням Ради Старійшин, 12 голосами з 18-ти, Інязором обрано громадянина України Боляєнь Сиреся. Це не просто відомий волонтер, але й учасник бойових дій на сході України, підполковник ЗСУ. Годі уявити, який скандал в РФ викликала така "елекція" – ерзянські клейноди віддадуть бандерівцю!», – повідомив один із організаторів заходу Ростислав Мартинюк.

Ерзя (ерзяни) – угро-фінський народ. Ерзяни мешкають на території Мордовії, Пензенської, Тамбовської та Саратовської областей, а також у Татарстані. Попри багатовікову асиміляцію наразі чисельність ерзян становить майже пів мільйона осіб. Як і в випадку інших корінних народів сучасної Росії, федеральна влада намагається не допустити зростання ерзянського національного руху.

Боляєнь Сиресь народився в російсько-ерзянській родині у Саранську. Його мати росіянка, батько – ерзя. Зростав у Мордовії, у 1978 році переїхав до України.

За часів незалежності Боляєнь Сиресь почав гуртувати своїх земляків, переймався долею ерзян та інших корінних народів Росії. Брав активну участь у подіях Майдану та подальшої війни на Донбасі. У березні 2018 року Боляєнь разом зі своїм татарським соратником Рафісом Кашаповим заявили про створення громадського руху «Вільний Ідель-Урал».

У Києві офіційно представили лідера ерзянського народу: що це означає і чому це важливо для України_1

Обрання лідером ерзя людини, яка проживає поза межами Російської федерації, є досить слушним, адже дозволяє інязору діяти, не боячись репресій із боку федеральної влади. «Нагадує реалії міжвоєнного та воєнного періоду, коли уряди багатьох народів знаходились в еміграції. Що ж, бажаємо Інязору повернутися і стати керівником незалежної держави народу Ерзя!» – прокоментував ситуацію історик і громадський діяч Олександр Алфьоров.

Наразі важко з упевненістю говорити про можливість розпаду Російської федерації у найближчому часі. Тим не менше очевидно, що українським інтересам відповідає активний розвиток у Росії національних та регіоналістських рухів. Підтримка таких рухів мала б бути комплексною: від роботи спецслужб до ініціатив у сфері гуманітарної політики.

Робота у відповідному напрямку мала б розгорнутися ще в 2014 році. Але цього не відбулося. Що ж стосується теперішньої влади, то від неї тим більше не доводиться очікувати подібних речей – попри їхнє стратегічне значення.

Петро Климчук

Читайте також:
Політика
В адміністрації президента США посилюються прихильники угод із Китаєм.
вчора, 21:03
Політика
Критика Єрмака і Зеленського: Балашов опинився під санкціями РНБО.
вчора, 18:54
Політика
У списку — Балашов, Королевська, Латиніна та Луганський.
вчора, 18:24
Політика
Нещодавній раунд переговорів у Вашингтоні не дав стійкого результату.
вчора, 17:41
Політика
Він просить затвердити запропоновані ним кандидатури посадовців.
вчора, 13:31
Політика
«Інтерес до України та апетит до неї сьогодні дуже низький. Я вважаю, що це досить сумно».
вчора, 12:03