У Конгресі США все ще не домовились про допомогу Україні

СВІТ
19.12.2023, 17:27
У Конгресі США все ще не домовились про допомогу Україні

Американські виборці хочуть почути чітку стратегію перемоги України, але її ніхто не озвучує.

У Конгресу обмаль часу, щоб ухвалити новий пакет допомоги Україні до свят. Законодавці американського Сенату працювали протягом вихідних, щоб домовитись про пакет заходів із зміцнення безпеки кордону, в обмін на голоси республіканців за законопроєкт, що включає допомогу Україні.

Про це пише Голос Америки.

Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер визнав, що перемовини потребують часу.

У Конгресі США все ще не домовились про допомогу Україні_1

«Усі знають, що потрібно щось зробити, щоб виправити нашу імміграційну систему, але ми не можемо зробити це, поступаючись нашими цінностями. Знайти золоту середину надзвичайно важко, і обидві сторони повинні визнати, що їм доведеться піти на поступки. Це потребує певного часу» — сказав Шумер.

Під час засідання Сенату в понеділок лідер республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл сказав:

«Республіканці в Сенаті не відповідатимуть на спізнення інших до перемовин, відмовляючись від нашої відповідальності ретельно обговорювати та переглядати будь-яку угоду перед голосуванням» — натякаючи на критичні зауваження республіканців в бік Білого дому, який, буцімто, долучився до перемовин на пізній стадії.

Мітч Макконнелл

Макконнелл також припустив, що голосування відбудеться після свят. «Мене надихає відданість колег продовжувати досягати стабільного прогресу в переговорах протягом наступного тижня та надалі» — сказав він.

Сполучені Штати вже виділили понад 100 мільярдів доларів на озброєння та підтримку України з моменту повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року, а президент США Джо Байден попросив Конгрес схвалити ще 60 мільярдів доларів.

В минулі тижні республіканці в Сенаті висунули умову для схвалення додаткових асигнувань для України — змінити правила імміграції, щоб зменшити кількість людей, які в’їжджають до США через південний кордон і видворити декотрих з тих, хто вже перебуває в країні.

Невелика група законодавців від двох партій разом із представниками адміністрації Байдена намагаються напрацювати угоду, яка матиме достатню підтримку з обох сторін.

Сенат США мав провести своє останнє засідання в цьому році минулого четверга, але змінив розклад, щоб надати можливість вести перемовини. Палата представників Конгресу США припинила засідання до кінця року, але може повернутись для голосування, якщо угода буде досягнута.

Станом на ранок понеділка законодавці все ще не погодили пакет, і голосування здається дедалі малоймовірним.

Навіть якщо угоду приймуть в Сенаті, її може не схвалити Палата представників, де республіканці мають більшість. Група законодавців Палати представників від Республіканської партії виступає проти додаткової допомоги Україні, і партія нещодавно усунула з посади спікера, який співпрацював з демократами для ухвалення закону.

Спікер Палати представників Майк Джонсон, який зайняв цю посаду після того, як було усунуто його попередника, Кевіна Маккарті, заявив, що збільшення фінансування для зміцнення кордону важливо включити до пакета допомоги Україні; однак він також хоче, щоб допомога містила більшу кількість умов.

У Конгресі США все ще не домовились про допомогу Україні_5

«Схоже, адміністрація Байдена вимагає надати мільярди доларів додатково без відповідного нагляду, без чіткої стратегії перемоги та жодної відповіді, яку, на мою думку, повинен отримати американський народ» — сказав він цього тижня.

Читайте також:
Опінії
Антоніу Ґутерриш створив небезпечний прецедент, ставши на бік агресора і воєнного злочинця. Можливо, виторгував собі пенсію від «Газпрому».
вчора, 13:40
Опінії
Україна або буде в НАТО в найближчі роки, або повернеться до рф, яким би це зараз дивним не було
28 жовтня, 09:28
Світ
Обговорення стосувалися, зокрема, підтримки України, а також торгівлі.
26 жовтня, 13:40
Опінії
За всіма діями владіміра путіна і Кім Чен Ина стоїть Сі Цзиньпін.
25 жовтня, 15:00
Світ
У Сеулі визначилися із реакцією на провокативні дії Пхеньяна у російсько-українській війні. Чекати матеріальної підтримки Києву не слід.
24 жовтня, 19:20
Опінії
Результати виборів у Молдові є критичною загрозою нашій нацбезпеці.
22 жовтня, 10:35