У краєзнавчому музеї Кричевського презентували нові артефакти розкопів

ПОЛТАВА
04.10.2023, 16:48
У краєзнавчому музеї Кричевського презентували нові артефакти розкопів

Археологічне вивчення Полтави триває понад століття. Втім, лише за минулі роки науковці з'єднали окремі епізоди у суцільний ланцюг історії.

Відповідні результати досліджень цього тижня презентували в обласному Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Там відкрилася виставка «Свідки Полтавської давнини (із новітніх археологічних досліджень Полтавської археологічної експедиції)».

Зі слів музейників, експозиція, яка працюватиме у флігелі з 3 по 15 жовтня, має на меті познайомити містян із більш ніж 2000-літньою історією на основі віднайдених у культурних шарах старожитностей. Кожен артефакт унікальний і не має аналогів.

«Завдяки превентивним археологічним дослідженням на місцях будівництв в історичному ареалі міста, здобуті важливі знахідки для комплексного вивчення минулого Полтави. В основу виставки лягли знахідки, що фіксують сучасний етап археологічного вивчення міських культурних нашарувань. Загалом на виставці представлено майже 400 натуральних експонатів від скіфського часу до першої половини XX століття», — прокоментували у пресслужбі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Також слід зауважити, досі у вітчизняній науці панує усталений із совєцької доби погляд, що Полтаву нібито заснували неназвані слов'яни у розквіт Русі, ігноруючи саму назву міста, яка має давньобулгарське походження. Про це свідчать давньоарабські та давньоперські хроніки VIII-IX століть, зокрема «Барадж дастані» та «Джаґфар таріхи».

У краєзнавчому музеї Кричевського презентували нові артефакти розкопів_1
У краєзнавчому музеї Кричевського презентували нові артефакти розкопів_3
У краєзнавчому музеї Кричевського презентували нові артефакти розкопів_5
Читайте також:
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38