У Латвії пропонують заарештувати збірну Білорусі з хокею та обміняти її на політв'язнів

СВІТ
29 травня, 10:00
У Латвії пропонують заарештувати збірну Білорусі з хокею та обміняти її на політв'язнів

Депутат Сейму Латвії Айгарс Бікше виступив з пропозицією заарештувати хокеїстів збірної Білорусі

Арешт білоруського опозиціонера Романа Протасевича сколихнув світ.

Нагадаємо, в неділю винищувач білоруських ВПС посадив літак Rayanair, який летів з Афін до Вільнюса. На борту був 26-річний Протасевич, якого і затримали в Мінську, звинувачуючи його в тероризмі. Сам Роман відомий тим, що був редактором телеграм-каналу Nexta, який активно висвітлював протести проти фальсифікацій Олександра Лукашенка на виборах.

Після інциденту з літаком Rayanair більшість країн Заходу припинили авіасполучення з Білоруссю. Втім, є політики, які закликають до більш рішучих дій.

Так депутат Сейму Латвії Айгарс Бікше виступив з пропозицією заарештувати хокеїстів збірної Білорусі, які перебувають в Ризі на ЧС-2021.

У мене є пропозиція: Латвія затримує всю білоруську хокейну команду і випускає її на білорусько-латвійському кордоні в обмін на всіх політв'язнів білоруського терористичного режиму. З терористами не можна боротися депешами! Відповідь має бути гучною і відчутною!

" Викрадення літака білоруським режимом стало останнім сигналом повної байдужості до прав людини і міжнародних відносин - це демонстрація абсолютної і грубої сили.

Тим, хто сподівається на зміни в Білорусі та хто може бути частиною цих змін, надсилається чіткий сигнал: ми будемо переслідувати вас всюди, і ваші прихильники на Заході не зможуть захистити вас! Це сигнал для тих, хто все ще думає чи бореться за свої основні права і можливість жити у вільній країні.

Ми, звичайно, можемо погоджувати позиції, чинити тиск і здійснювати інші дії, закріплені в міжнародному праві. Зрозумілим є одне: ЄС отримав удар по обличчю. Це принизливий сигнал про те, що ми не можемо захистити людей, які вірять в закони Європейського Союзу та захист, який вони гарантують.

Ми можемо поміняти прапори, покласти квіти, заморозити гроші прихильникам режиму, але це не змінить хід подій і не дасть надію кожному громадянину. Вони ніколи не дізнаються про ці наші зусилля, тому що думки в ЗМІ там давно "вичистили", часто відключають інтернет.

Послання про те, що нам можна довіряти і ми зможемо їх захистити, потрібно передати крамарям в Борисові, працівникам заводів в Мінську. Зробити це можна, затримавши улюбленців терориста - білоруську хокейну команду.

Ми можемо чинити більший вплив, ніж можемо собі уявити. Для цього потрібна лише сміливість. Нам нема чого втрачати, ми вже втратили занадто багато свободи, почуття власної гідності і гордості! " - написав Бікше.

Відзначимо, що раніше мер Риги Мартіньш Стакіс вирішив замінити офіційний прапор Білорусі на об'єктах, де проходять матчі хокейного чемпіонату світу, на опозиційний - біло-червоно-білий.

У відповідь Міжнародна федерація хокею виступила із заявою, що вона є поза політикою і зажадала повернути прапор Білорусі або зняти прапори IIHF. Стакіс у відповідь заявив, що зніме прапори Федерації в місті. Додамо, що Латвія і Білорусь фактично вже розірвали дипломатичні відносини, відкликавши послів додому.

ДЖЕРЕЛО UA-Football.

вибір редакції
Читайте також:
Російсько-українська війна, пандемія Covid 19, Олександр Мамай поширює російські наративи
вчора, 21:33
"Від нас у Конгресі залежить, чи будемо ми з Україною"
вчора, 12:16
Гелікоптери UH-1H-II обійдуться на загальну суму 38 539 378 доларів
05 грудня, 11:52
Путін вважає розпад СРСР однією з найбільших геополітичних трагедій.
02 грудня, 16:10
У Вашинґтоні нарешті зрозуміли хід думок кремлівського "залізного щура" і закликали союзників готуватися до затяжного конфлікту.
30 листопада, 12:36
Це «подарунок» українцям на річницю Голодомору від західних марксистів.
25 листопада, 18:02