У Литві пропонують прирівняти день агресії СССР на Польщу до початку Другої світової війни

СВІТ
11 травня, 10:08
У Литві пропонують прирівняти день агресії СССР на Польщу до початку Другої світової війни
Фото: The Insider

Депутати литовського Сейму хочуть внести 17 вересня 1939 року до списку пам'ятних дат як День агресії СССР проти Європи.

Відповідний законопроєкт 7 травня зареєстрували депутати-консерватори Лаурінас Кащюнас і Аудронюс Ажубаліс, повідомило видання "Delfi".

Вони вважають, що це спонукатиме суспільство звернути увагу на агресивний перегляд, свідоме викривлення причин та наслідків Другої світової війни з боку Кремля.

«Литва зацікавлена у тому, щоб відповідальні за злочини країни, як під час війни, так і після її завершення були названі розпалювачами війни в Європі. Не слід забувати, що 17 вересня є днем нападу СССР на Польщу, яку до того вже 2 тижні шматували війська Третього райху, чим підтвердилася наявність таємної змови Молотова-Ріббентропа, що тривалий час замовчувалася Кремлем», — прокоментували ситуацію автори законопроєкту.

Читайте також:
У місті Твер демонтували меморіальні дошки у пам'ять про жертв сталінських репресій, які з 1991 року висіли на колишній будівлі НКВД.
09 травня, 10:56
Литва і її сусіди одностайні у думці, що Третій Райх і СРСР, які напали на Польщу, є винуватцями Другої світової війни.
04 лютого, 11:40
Ультрафіолетова лампа «Care 222 знищує 99% вірусів та бактерій у повітрі й на відстані 2,5 метра від лампи за 6–7 хвилин.
22 вересня, 16:23
Коли останній російський солдат залишить окуповані грузинські території, тоді можна говорити про нормалізацію двосторонніх відносин.
22 вересня, 11:51
Майже півтисячі екоактивістів вимагають від швейцарської влади ухвалити низку так званих "кліматичних законів".
21 вересня, 14:07