У Львові вперше провели трансплантацію серця

04 липня, 13:40
У Львові вперше провели трансплантацію серця
Фото: Oleg Samchuk

4 липня у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше провели три унікальних трансплантації: серця та двох нирок.

Це перші такі операції з пересадки органів у Львові. 

В Україні за останні 15 років провели лише дві аналогічні операції в Ковельській районній лікарні Волинської області. Про це повідомив головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук на своїй сторінці в Facebook.

"Ми це зробили! У Львові впродовж останньої доби трансплантовано серце і дві нирки! Остання операція скінчилася буквально кілька годин тому. Я безмежно вдячний усім. Та особлива подяка - рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей" - зазначив Олег Самчук у повідомленні.

Донором, органи якого використали для трансплантації, став 58-річний львів’янин, який впав з висоти і отримав травми несумісні з життям. Після марних спроб врятувати пацієнта лікарі констатували у чоловіка смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації, а його мама і сестра дали згоду на забір органів, аби ті подарували можливість жити іншим людям.

У Львові вперше провели трансплантацію серця_1

"Нове" серце отримав 57-річний житель Коростеня, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, окрім пересадки, чоловік не мав. Цю операцію львівські хірурги провели спільно з командою Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, який за лічені години був доставлений до длікарні у Львові.

Нирки отримали також чоловіки - один зі Львова, другий із Тернопільщини. Операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку.

Як зазначає Олег Самчук: "Операції з пересадження в Україні - це шанс на життя для сотень і тисяч людей. І ми хочемо дати цей шанс. Ми хочемо, аби українці більше не їхали за кордон, а оперувалися у себе вдома, щоб кожен, хто потребує органу, його отримав. І ми будемо докладати максимум зусиль, аби наблизити цей час."

В Україні, операції з трансплантації органів стали можливими з 31 березня 2019 року, коли набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

Читайте також:
Асимптоматична коронавірусна інфекція зменшує здатність людського організму виробляти стійкі антитіла.
28 жовтня, 09:42
Медичний препарат, який розробляють науковці Університету Оксфорда з компанією "AstraZeneca", спричинив першу смерть.
22 жовтня, 12:46
Антитіла до вірусу SARS-CoV-2, відомого як COVID-19, зберігаються в людському організмі не більше 4 місяців після одужання.
15 жовтня, 09:42
Черговий із передвиборчих постулатів Порошенка — Віра — руйнується через недоступність лікарні "Оберіг" звичайному українцю.
14 жовтня, 12:15
Смерть медиків від вірусного захворювання, обличчя яких використали для агітації, показує нездатність Зе-команди впоратися з пандемією.
05 жовтня, 11:24
Ультрафіолетова лампа «Care 222 знищує 99% вірусів та бактерій у повітрі й на відстані 2,5 метра від лампи за 6–7 хвилин.
22 вересня, 16:23