У МінАПК збрехали, українцям бракуватиме хліба взимку
Ціни на борошно в Україні зросли ще від весни 2024 року. І, попри те, що зібрано новий урожай пшениці, ситуація лише загострилася.
Такі невтішні відомості озвучив президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії «Київ хліб» пан Юрій Дученко. З його слів, цьогоріч у листопаді ціни на хліб у роздробі зростуть, щонайменше, ще на 10-15%.
У разі, якщо сказаного сценарію не станеться, вітчизняні хлібозаводи почнуть зменшувати обсяги відвантажень продукції до крамниць. Таких домовленостей було досягнуто виробниками із більшістю торгових мереж.
Поточна собівартість продукції збільшилася суттєвіше, ніж передбачали до жнив, тому ціни у супермаркетах лише «наздоганяють» реальне зростання витрат пекарями. Водночас практично всі складники собівартості хліба продовжують дорожчати.
«З листопада до кінця року ми очікуємо подорожчання борошна ще на 11% (зараз хлібопеки купують його по 15,5-16 тис. грн на 1 т із ПДВ), упаковки — на 10%, логістики — на 8%, газу — на 11%, електроенергії — на 11%. Окрім того, торішніх запасів продовольчої пшениці вже немає, у структурі нового врожаю на споживчий ринок припадає 27%, а от у структурі експорту вона займає 70%.
Тобто продовольчу пшеницю активно вивозять за кордон. Через усе це ціни на неї зростають, а виробники продають таке зерно на внутрішній ринок малими партіями або взагалі притримують в очікуванні ще вищого цінника. Тому чи не щодня ми отримуємо нові ціни на зерно та борошно», — заявив Юрій Дученко.
Хлібовиробник наголошує, якщо ціни на хліб не підвищити на 10-15%, то приблизно за 2 тижні не буде за що закуповувати сировину, можливе скорочення виробництва. Урядовці поки ніяк не коментують озвучене, сподіваючись вчергове «пропетляти поміж корабельних сосен».
Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» уже повідомляла, як вітчизняне агроміністерство у вересні запевнило громадян у відсутності продовольчого дефіциту. Ціни на харчі в Україні цієї зими будуть вищими, ніж торік.