У Міненерго хочуть погасити борги ОРДЛО за електроенергію грішми з бюджету

ПОЛТАВА
16.03.2018, 13:28
У Міненерго хочуть погасити борги ОРДЛО за електроенергію грішми з бюджету

Міністерство енергетики та вугільної промисловості запропонувало погасити заборгованість за електроенергію споживачів перед підприємствами, які здійснюють поставки на територію ОРДЛО, за рахунок коштів держбюджету - так йдеться в проекті закону "Про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії", який внесли на розгляд урядового комітету 15 березня. 

Про це повідомляють "Наші гроші".

Планується, що до 2019 року в Україні запрацює нова модель оптового ринку електроенергії, також буде створена товарна біржа та ліквідовано ДП "Енергоринок".

Станом на сьогодні дебіторська заборгованість "Енергоринку" становить 29,8 млрд грн, а кредиторська - 28,1 млрд грн. У зв'язку з цим Міненерго запропонувало шляхи ліквідації заборгованості. І один з них - погашення боргу споживачів з окупованих територій за рахунок коштів державного бюджету.

При цьому, у документах, поданих до законопроекту, Міненерго не вказало суму заборгованості споживачів електрики в ОРДЛО.

Пропонується, що підтвердження боргу буде здійснювати міжвідомча комісія, яку створить Кабмін.

Крім того, надійшла пропозиція списати заборгованість "Енергоринку" перед постачальниками електроенергії в ОРДЛО.

У пояснювальній записці до законопроекту Міненерго зазначило, що вуглевидобувні підприємства на початок року заборгували 11,34 млрд грн. Цю заборгованість також запропонували погасити коштами державного бюджету, а частину з них - списати.

Також заплановано, що учасники процедури погашення боргу замінять між собою кредиторські та дебіторські зобов'язання "Енергоринку" і будуть погашати їх протягом п'яти років за рахунок цільової надбавки, передбаченої НКРЭКУ в тарифах на розподіл електроенергії.

Читайте також:
Чергову несанкціоновану врізку було виявлено у Машівському районі.
вчора, 13:00
4 тролейбуси з автономним ходом, виготовлені на мінському підприємстві "Белкоммунмаш", наступного тижня приїдуть у Кременчук.
вчора, 10:08
Мешканці Миргорода не зважають на попередження й заборони, а відтак самочинно спалюють бур'яни та сміття.
18 вересня, 09:41
Ні? - Тоді Зе-команда з цим допоможе
17 вересня, 11:50
На території Пирятинської громади почали споруджувати майданчик для скейтбордингу.
17 вересня, 09:13
29 років в Україні депутати займаються дерибаном. Їх треба усувати від влади, а замість них ставити українських патріотів.
16 вересня, 19:35