У НКРЕКП відмовили НАБУ у наданні інформації щодо «Роттердам+»

ПОЛТАВА
14.08.2018, 12:56

Детективи НАБУ надіслали запит до НКРЕКП, щодо формули «Роттердам+» (алгоритму розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії, джерела даних і дати, які використовували для цих розрахунків). Проте НКРЕКП відмовила слідчим у наданні інформації та направила їх до суду. 

Причиною відмови у комісії називають розслідування НАБУ, щодо їх відомства. Відтак, вони згодні надати всю інформацію лише після ухвали суду. Однак судді стали на сторону НКРЕКП, навіть адміністративного штрафу на посадовців не було нараховано.

Зокрема, 14 травня детектив НАБУ склав на очільника НКРЕКП Дмитра Вовка протокол про адміністративне правопорушення по ст. 185-13 КУпАП («Невиконання законних вимог посадових осіб НАБУ»), що передбачає накладення штрафу від 4250 до 6800 грн. Після чого Вовк був звільнений з посади. Його наступниця Оксана Кривенко також відмовила детективам у наданні інформації.

Зазначається, що з першим судом зіграли в "строки давності". В останні дні перед кінцевим терміном винесення рішення адвокати НКРЕКП заявили відвід судді Куровій через "навмисне затягування розгляду справи суддею". Відвід розглядала суддя Криворот і відвід не задовольнила. Однак розглядала вона його рівно стільки часу, щоб вийшли всі терміни. У результаті суддя Курова закрила справу стосовно Вовка через сплив 3-місячного строку притягнення його до відповідальності.

Справу щодо Кривенко суддя Криворот закрила, бо «голова НКРЕКП реалізувала надане їй нормами Конституції України та закону України «Про НАБУ» право відмовити у наданні таких відомостей".

Суддя вказала, що НАБУ згідно із законом має право витребувати від інших державних органів інформацію. При цьому вона дійшла висновку, що відповідь голови Комісії, що ніяких цифр вона надавати не буде – це і є відповідь по суті запиту.

Читайте також:
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35
Бригада лохвицьких вогнеборців загасила пожежу на території домогосподарства у селі Гаївщина.
22 травня, 09:18