У Польщі відкрили пам'ятник уродженцю Полтавщини отаману Симону Петлюрі

СВІТ
10.11.2020, 16:11
У Польщі відкрили пам'ятник уродженцю Полтавщини отаману Симону Петлюрі
Фото: gov.pl

Пам'ятник втілює «міжособистісну і міжнаціональну солідарність» тих, хто допоміг захистити Польщу і Європу.

У Польщі до 100-річчя Варшавської битви в місті Скерневице відкрили монумент, присвячений підтримці Польщі іншими країнами під час польсько-радянської війни. Частиною монумента є пам'ятник головному отаману військ УНР Симону Петлюрі. 

Про це повідомила пресслужба міністерства культури Польщі.

Монумент отримав назву Перед Варшавською битвою. Він складається з чотирьох статуй: лідера Польщі маршала Юзефа Пілсудського, угорського прем'єра Пала Телекі, Шарля де Голля, який був у той час військовим радником польської армії, і отамана Симона Петлюри.

Монумент символізує підтримку Польщі цими країнами під час польсько-радянської війни 1920 року.

За словами польського віце-прем'єра Петра Глинського, цей пам'ятник втілює «міжособистісну і міжнаціональну солідарність» тих, хто допоміг захистити Польщу і Європу від більшовиків.

«Пам'ятник нагадує також про польсько-український союз тих часів, завдяки якому близько 20 тисяч українських воїнів билися в одних лавах з поляками», – йдеться в повідомленні.

Подякувавши ініціаторам та всім, хто сприяв створенню пам'ятника, Глинський наголосив, що «сьогодні, завдяки масовій громадянській ініціативі, завдяки залученню місцевого самоврядування та допомозі польської держави, ми можемо виявити цей знак людської солідарності на захист добра проти зла».

Зазначається, що Місто Скерневице вибрали для встановлення пам'ятника, оскільки в ті роки сюди прибув перший поїзд з військовою допомогою від Угорщини. Автором проєкту виступив Кароль Бадин з краківської академії мистецтв.

У Польщі відкрили пам'ятник уродженцю Полтавщини отаману Симону Петлюрі_1

Симон Петлюра

Нагадаємо, що Симон Петлюра народився в передмісті Полтави. У віці 13 років розпочав навчання – спочатку в церковнопарафіяльній школі, згодом у Полтавській духовній семінарії (1895–1901).

У 1900 під враженням виступу Миколи Міхновського на організованому Петлюрою в Полтаві відзначенні річниці Шевченка вступив до лав Революційної української партії (РУП).

Відомо, що Симон Петлюра працював головним редактором та кореспондентом низки загальноукраїнських видань. 

Найкращі роки Петлюри припали на 17-20 роки минулого сторіччя. Він перший міністр оборони УНР. Голова Директорії. Назагал в історію увійшов як один із символів українського національно-визвольного руху.
 

Читайте також:
Або про хронічну відсутність правди в очах російської демократії...
20 січня, 08:31
Разом з тим у високопосадовців МЗС "руки по лікті у крові" добровольців, яких вони на вимогу ФСБ видали в Росію на розправу.
18 січня, 18:05
Ціхоцкі "збісила" акція української молоді на підтримку Бандери та вимоги до Ізраїлю визнати Голодомор геноцидом.
08 січня, 14:45
Всі ці події призвели до самоізоляції Московського патріархату.
05 січня, 21:14
Слова (п)Осла — всього лиш історичний маніякальний комплекс перед незнищенністю українського прагнення мати свою НАЦІОНАЛЬНУ державу.
05 січня, 14:34
Кремль вже не здатен впливати на міжнародні домовленості, щоби замість усталеного права й надалі існувала політика сфер інтересів.
30.12.2020, 12:36