У Полтаві катастрофічно не вистачає громадського транспорту для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями

ПОЛТАВА
27.11.2019, 13:50

У Полтаві гостро стоїть питання доступності транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю.

За офіційними даними нині в Україні налічується близько 3 мільйонів осіб з інвалідністю. 80% цих людей є працездатними та активними. Проте реалізація їхніх прав неможлива, оскільки для них ще досі не забезпечена реальна доступність у громадських закладах та житлових будівлях, на вулицях, у транспорті та інших об’єктах інфраструктури.

Зараз майже 90% пандусів збудовані неправильно, немає тактильної плитки, й більшість людей навіть не знають, для чого вона потрібна, відсутні елементи доступності для іншого маломобільного населення.

Серед головних проблем – відсутність громадського транспорту для осіб, що пересуваються за допомогою візка. У Полтаві з цим питанням більш-менш справляється комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс». А от приватні перевізники грубо порушують закони про безбар'єрність.

Окрім цього вистачає водіїв, які грубо спілкуються з інвалідами, відмовляючи перевозити їх навіть за гроші, розповідає  регіональний представник Національної асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб.

Також чималим недопрацюванням з боку полтавської міської влади є відсутність звукових оголошень про зупинки в громадському транспорті.

За словами Ірини Твердохліб, людям із порушенням слуху чи зору дуже важко орієнтуватися на зупинках.

Читайте також:
Уряд оприлюднив чіткий перелік заборон під час карантину. За їх порушення погрожують штрафами від 17 до 34 тис грн.
вчора, 17:30
2 квітня у Полтаві рятувальники проводять дезінфекцію 7-ми житлових будинків.
вчора, 16:25
1 квітня управління ЖКГ Полтави оголосило тендер на 279 мільйонів. Їх використають на ремонт доріг та тротуарів вулиць міста.
вчора, 12:35
О 10:00 МОЗ оголосило про 804 випадки захворювання на коронавірус в Україні. 5 людей – на Полтавщині
вчора, 10:30
Сьогодні в Кременчуці на Полтавщині лабораторні дослідження підтвердили COVID-19 ще в двох жінок. Це мати й донька 76-ти і 55-ти років.
вчора, 09:40
Уряд з 2 квітня посилює карантин в Україні. Нові обмеження застосують щодо транспорту, самоізоляції та громадських місць.
01 квітня, 16:30