У Полтаві катастрофічно не вистачає громадського транспорту для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями

27 листопада, 13:50
ПОЛТАВА

У Полтаві гостро стоїть питання доступності транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю.

За офіційними даними нині в Україні налічується близько 3 мільйонів осіб з інвалідністю. 80% цих людей є працездатними та активними. Проте реалізація їхніх прав неможлива, оскільки для них ще досі не забезпечена реальна доступність у громадських закладах та житлових будівлях, на вулицях, у транспорті та інших об’єктах інфраструктури.

Зараз майже 90% пандусів збудовані неправильно, немає тактильної плитки, й більшість людей навіть не знають, для чого вона потрібна, відсутні елементи доступності для іншого маломобільного населення.

Серед головних проблем – відсутність громадського транспорту для осіб, що пересуваються за допомогою візка. У Полтаві з цим питанням більш-менш справляється комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс». А от приватні перевізники грубо порушують закони про безбар'єрність.

Окрім цього вистачає водіїв, які грубо спілкуються з інвалідами, відмовляючи перевозити їх навіть за гроші, розповідає  регіональний представник Національної асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб.

Також чималим недопрацюванням з боку полтавської міської влади є відсутність звукових оголошень про зупинки в громадському транспорті.

За словами Ірини Твердохліб, людям із порушенням слуху чи зору дуже важко орієнтуватися на зупинках.

Читайте також:
У Лубенському районі Полтавщини хлопець зазнав травм унаслідок необережного поводження з болгаркою.
08:31
Новим прокурором Полтавської області стане Ярослав Голинський.
06 грудня, 15:56
5 грудня до 1-ї міської клінічної лікарні Полтави був доставлений чоловік із серйозною травмою руки. Причина травмування – розрив петарди.
06 грудня, 08:21
У Полтаві в історичній частині міста побудували багатоповерховий житловий будинок зі значними порушеннями.
06 грудня, 07:52
Резонансне затримання, яке відбулося в Полтаві у вересні цього року, та подальші процесуальні дії стосовно Самвела Мартиросяна мають замовний характер, стверджують адвокати.
05 грудня, 13:26
Новий український дизель-потяг ДПКр-3 готовий до обслуговування пасажирів на залізничній гілці між аеропортом Бориспіль і головним вокзалом Києва.
05 грудня, 11:05