У Полтаві на маршрути вийдуть 10 нових тролейбусів – але «без ложки дьогтю» не обійшлося

ПОЛТАВА
20.08.2020, 18:00

Строк гарантії даного виду транспорту 1 рік, термін експлуатації 10 років, а ось кредит за нові тролейбуси Полтава має виплачувати 13 років.

Планується, що вже у вересні на маршрути в Полтаві вийдуть 10 нових тролейбусів «Богдан». Нові моделі Т70117 візуально не відрізнити від «Богданів», які курсують 10 років нашими вулицями.

Техніка придбана в кредит за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Ціна одного такого тролейбусу близько 180 тисяч євро.


Щодо нововведень: тролейбуси будуть облаштовані камерами спостереження в салоні, відео з яких буде транслюватись водієві та записуватись на жорсткий диск, JPS навігаторами, колонками, як в середині салону, так і ззовні транспортного засобу, для зручності людей з особливими потребами.

В тролейбусах встановлені монітори для трансляції рекламних роликів, які перекривають табло показу зупинок на номер маршруту. На це навіть виділені додаткові кошти з місцевого бюджету. До слова, нам неодноразово доводилося чути думку, що користувачі громадського транспорту – це як правило типові обивателі, які легко піддаються впливу та навіюванням. Тому, мабуть, і не пожалкували грошей на монітори, щоб рекламувати депутатський бізнес.

Разом з тим, слід підкреслити переваги даного тролейбусу. Тут є збільшений у півтори рази накопичувальний майданчик, де люди ставлять візочки та велосипеди. А для людей з особливими потребами є пандус, який на вимогу відкриває водій. Автономний хід у 500 метрів дозволяє тролейбусам оминати аварійні ділянки.

На разі у Полтаві 76 тролейбусів, восени мають приїхати ще 20, що дозволить місту не бути залежними від комерційних перевізників. А місткість такого тролейбусу до 105 осіб.

Однак без ще кількох ложок дьогтю в цій бочці меду таки не обійшлось.

Так, зокрема, Олександр Шамота у своєму Телеграм каналі запевняв, що «Сучасні низькопідлогові тролейбуси, з автономним запасом ходу, з вайфаєм та USB-розетками для підзарядки телефонів під час поїздки прибудуть у Полтаву вже найближчим часом». Але наразі влада з обіцянок залишила тільки вайфай.

У Полтаві на маршрути вийдуть 10 нових тролейбусів – але «без ложки дьогтю» не обійшлося_1


Даний вид транспорту користується особливою популярністю серед пенсіонерів, але кондиціонери, необхідні у літню пору року, наразі відсутні, хоча в тендерній документації ЄБРР вказувалася така вимога.

До того ж строк гарантії даного виду транспорту 1 рік, термін експлуатації 10 років, а ось кредит за нові тролейбуси Полтава має виплачувати 13 років.

Читайте також:
Миргородські комунальні служби готові до прибирання вулиць від наслідків зимової стихії, завчасно запасшися піщано-гравійною сумішшю.
03.12.2020, 10:13
Новосанжарські комунальники самостійно забиратимуть рослинні рештки з домогосподарств односельців.
18.11.2020, 12:27
Нормативний вигляд адресний табличок встановлений ще у 2017 році, і за невідповідність стандарту штрафуватимуть.
05.11.2020, 16:35
Комунальні служби Опішні продовжують осучаснювати відпочинково-ігрові зони у рамках програми покращення благоустрою селища.
08.10.2020, 14:12
На малій батьківщині українського письменника Леоніда Глібова у селі Веселий Поділ привели до ладу однойменну відпочинкову зону.
08.10.2020, 08:59
Роками битий вантажівками автошлях, що сполучає Карлівку з Полтавою, нарешті відремонтують.
01.10.2020, 12:46