У Полтаві на маршрути вийдуть 10 нових тролейбусів – але «без ложки дьогтю» не обійшлося

ПОЛТАВА
20.08.2020, 18:00

Строк гарантії даного виду транспорту 1 рік, термін експлуатації 10 років, а ось кредит за нові тролейбуси Полтава має виплачувати 13 років.

Планується, що вже у вересні на маршрути в Полтаві вийдуть 10 нових тролейбусів «Богдан». Нові моделі Т70117 візуально не відрізнити від «Богданів», які курсують 10 років нашими вулицями.

Техніка придбана в кредит за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Ціна одного такого тролейбусу близько 180 тисяч євро.


Щодо нововведень: тролейбуси будуть облаштовані камерами спостереження в салоні, відео з яких буде транслюватись водієві та записуватись на жорсткий диск, JPS навігаторами, колонками, як в середині салону, так і ззовні транспортного засобу, для зручності людей з особливими потребами.

В тролейбусах встановлені монітори для трансляції рекламних роликів, які перекривають табло показу зупинок на номер маршруту. На це навіть виділені додаткові кошти з місцевого бюджету. До слова, нам неодноразово доводилося чути думку, що користувачі громадського транспорту – це як правило типові обивателі, які легко піддаються впливу та навіюванням. Тому, мабуть, і не пожалкували грошей на монітори, щоб рекламувати депутатський бізнес.

Разом з тим, слід підкреслити переваги даного тролейбусу. Тут є збільшений у півтори рази накопичувальний майданчик, де люди ставлять візочки та велосипеди. А для людей з особливими потребами є пандус, який на вимогу відкриває водій. Автономний хід у 500 метрів дозволяє тролейбусам оминати аварійні ділянки.

На разі у Полтаві 76 тролейбусів, восени мають приїхати ще 20, що дозволить місту не бути залежними від комерційних перевізників. А місткість такого тролейбусу до 105 осіб.

Однак без ще кількох ложок дьогтю в цій бочці меду таки не обійшлось.

Так, зокрема, Олександр Шамота у своєму Телеграм каналі запевняв, що «Сучасні низькопідлогові тролейбуси, з автономним запасом ходу, з вайфаєм та USB-розетками для підзарядки телефонів під час поїздки прибудуть у Полтаву вже найближчим часом». Але наразі влада з обіцянок залишила тільки вайфай.

У Полтаві на маршрути вийдуть 10 нових тролейбусів – але «без ложки дьогтю» не обійшлося_1


Даний вид транспорту користується особливою популярністю серед пенсіонерів, але кондиціонери, необхідні у літню пору року, наразі відсутні, хоча в тендерній документації ЄБРР вказувалася така вимога.

До того ж строк гарантії даного виду транспорту 1 рік, термін експлуатації 10 років, а ось кредит за нові тролейбуси Полтава має виплачувати 13 років.

Читайте також:
Полтава
Не минає і дня без чергового випадку недбалості чиновників і комунальників. Прикро визнавати: Полтавщина лідирує у цьому антирейтингу.
22 травня, 08:09
Полтава
У межах сільської громади на тижні завершилося будівництво артезіанської свердловини. Тепер триває узгодження всіх документів та дозволів.
11 квітня, 20:45
Полтава
Роки минають, сніги тануть, а з ними сходить і дорожче покриття, лишаючи оголений місячний пейзаж. Куди ж пішли гроші платників податків?
19 лютого, 06:14
Полтава
Котляревський, Мясоєдов і Петлюра жахнулися б, побачивши, на щó перетворили їхнє рідне місто нащадки. Полтава руйнується і без війни.
31 січня, 07:15
Полтава
Наперекір російській воєнній агресії українське самоврядування розвивається і планує вільне майбутнє. Доказ тому — село Сергіївка.
26 січня, 20:34
Полтава
Рукожопі приблуди, які засідають у владних кабінетах Полтави, покалічили дерева.
21.11.2023, 15:03