У Полтаві провели форум соціального партнерства: громади і газовидобуток (відео)

ПОЛТАВА
19.11.2019, 17:51

19 листопада у Полтавському краєзнавчому музеї пройшов захід під назвою «Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток».

У його роботі взяли участь представники влади, керівники державних нафто- та газовидобувних компаній, представники уряду та Державної служби геології та надр України.

Оскільки Полтавщина є лідером по видобутку вуглеводнів, форум вирішили провести саме у Полтаві.

Наразі частка газовидобувного комплексу в економіці Полтавщини становить 25%. При цьому на території області знаходиться 85 родовищ вуглеводнів, більша частина з яких розробляються. Із 25 районів Полтавщини, 16 мають запаси вуглеводнів. Щороку в регіоні добувають понад 8 мільярдів кубометрів газу.

На думку учасників форуму, аби досягти успіху, в першу чергу необхідно налагодити тісну співпрацю громад і газовидобувних підприємств на Полтавщині. У фокусі уваги – децентралізація ренти та її використання для добробуту місцевого населення. Керівники територіальних громад та представники газовидобувних підприємств поділилися своїм досвідом успішної співпраці.

Учасники форуму зазначали, що левову частку податків газовидобувників становить рента. 2018 рік став роком, коли громади, на території яких видобуваються вуглеводні, отримали рентні платежі до своїх бюджетів: сільські, селищні та міські – по 1%; обласні та районні – по 2%; ОТГ – 3%.

Серед громад із найбільшою рентою опинилися Семенівська, Ковалівська, Коломацька, Ланнівська та Нехворощанська ОТГ.

Читайте також:
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
вчора, 11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
вчора, 08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
вчора, 06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
20 лютого, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
20 лютого, 17:14
Паніка щодо евакуйованих із Китаю здійняла хвилю обурення.
20 лютого, 10:52