У Полтаві провели форум соціального партнерства: громади і газовидобуток (відео)

ПОЛТАВА
19.11.2019, 17:51

19 листопада у Полтавському краєзнавчому музеї пройшов захід під назвою «Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток».

У його роботі взяли участь представники влади, керівники державних нафто- та газовидобувних компаній, представники уряду та Державної служби геології та надр України.

Оскільки Полтавщина є лідером по видобутку вуглеводнів, форум вирішили провести саме у Полтаві.

Наразі частка газовидобувного комплексу в економіці Полтавщини становить 25%. При цьому на території області знаходиться 85 родовищ вуглеводнів, більша частина з яких розробляються. Із 25 районів Полтавщини, 16 мають запаси вуглеводнів. Щороку в регіоні добувають понад 8 мільярдів кубометрів газу.

На думку учасників форуму, аби досягти успіху, в першу чергу необхідно налагодити тісну співпрацю громад і газовидобувних підприємств на Полтавщині. У фокусі уваги – децентралізація ренти та її використання для добробуту місцевого населення. Керівники територіальних громад та представники газовидобувних підприємств поділилися своїм досвідом успішної співпраці.

Учасники форуму зазначали, що левову частку податків газовидобувників становить рента. 2018 рік став роком, коли громади, на території яких видобуваються вуглеводні, отримали рентні платежі до своїх бюджетів: сільські, селищні та міські – по 1%; обласні та районні – по 2%; ОТГ – 3%.

Серед громад із найбільшою рентою опинилися Семенівська, Ковалівська, Коломацька, Ланнівська та Нехворощанська ОТГ.

Читайте також:
Уряд з 2 квітня посилює карантин в Україні. Нові обмеження застосують щодо транспорту, самоізоляції та громадських місць.
вчора, 16:30
У Полтаві і області ринки й базари залишаться закритими на карантин.
вчора, 14:30
У 14 кременчужан відібрали аналізи на коронавірус і надіслали на дослідження в Полтаву. 11 з них мали контакт із хворою.
вчора, 11:10
Станом на 10:00 в Україні зафіксували 669 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Два з них — на Полтавщині.
вчора, 10:30
У Полтаві розпочались ремонтні роботи на площі, де стояв пам’ятник Леніну. Зараз у сквері знімають старий граніт і будуть вирівнювати ґрунт.
31 березня, 17:15
У вихідні поліція Полтавщини вестиме посилені патрулі в парках, лісах і біля річок. Людей із шашликами та під час прогулянок штрафуватимуть.
31 березня, 14:00