У Полтаві відбулася виставка репродукцій Ніла Хасевича «Графічний стиль УПА» (відео)

26 листопада, 11:31

25 листопада у Полтаві пройшла виставка репродукцій робіт Ніла Хасевича – автора більшості агітаційних плакатів, листівок та облігацій УПА.

Захід пройшов до 114-ї річниці з дня народження художника.

Глядачам буда запропонована лекція про життя, творчий доробок та боротьбу художника, працю якого знають далеко за межами нашої держави.

Метою заходу була популяризація історичних постатей України минулого століття, прикладів їхньої героїчної боротьби, національно-патріотичного виховання української молоді.

«Я не можу битися зброєю, але б'юся різцем і долотом. Я, каліка, б'юся в той час, коли багато сильних і здорових людей в світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива… Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б'ються», – написав Ніл Хасевич за рік до своєї загибелі.

Організатори проводили паралелі між боротьбою Української повстанської армії і подіями в сучасній Україні.

Захід мав благодійний характер: вилучені кошти будуть спрямовані на протезування воїнів АТО.

Читайте також:
6 грудня зал Галереї мистецтв об’єднав дві урочисті події поціновувачів мистецтва.
вчора, 17:58
5 грудня у Дрогобичі відбулася презентація збірника «Україна і Хорватія: історичні паралелі».
вчора, 06:20
Угоду про наукове співробітництво між українськими дослідниками з Інституту Археології Національної Академії Наук України та представниками Інституту Археології та Етнології Польської Академії Наук підписано у Варшаві.
05 грудня, 10:30
Щорічний фестиваль поезії "Листоверт" відбудеться наступної суботи у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка.
30 листопада, 17:35
Дослідник Броніслав Сьомик презентував у Кременчуці наукове есе "Українці п’яти континентів" про внесок українців у розвиток різних держав.
30 листопада, 09:35
Київське видавництво «Zалізний Тато» планує видати збірник інтерв’ю чеченського політичного, державного і військового діяча Джохара Дудаєва.
27 листопада, 09:20