У Полтаві відбулася виставка репродукцій Ніла Хасевича «Графічний стиль УПА» (відео)

26.11.2019, 11:31

25 листопада у Полтаві пройшла виставка репродукцій робіт Ніла Хасевича – автора більшості агітаційних плакатів, листівок та облігацій УПА.

Захід пройшов до 114-ї річниці з дня народження художника.

Глядачам буда запропонована лекція про життя, творчий доробок та боротьбу художника, працю якого знають далеко за межами нашої держави.

Метою заходу була популяризація історичних постатей України минулого століття, прикладів їхньої героїчної боротьби, національно-патріотичного виховання української молоді.

«Я не можу битися зброєю, але б'юся різцем і долотом. Я, каліка, б'юся в той час, коли багато сильних і здорових людей в світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива… Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б'ються», – написав Ніл Хасевич за рік до своєї загибелі.

Організатори проводили паралелі між боротьбою Української повстанської армії і подіями в сучасній Україні.

Захід мав благодійний характер: вилучені кошти будуть спрямовані на протезування воїнів АТО.

Читайте також:
Під час розкопок неподалік Римського форуму археологи виявили саркофаг, де, як вважається, був похований один із засновників давнього міста.
вчора, 09:10
Попри нещодавнє домінування російської літератури структура книжного ринку змінюється.
вчора, 08:13
Співробітники Особливого архіву Литви виявили оригінальний примірник декларації, підписаний лідерами повстанчих загонів 16 лютого 1949 року.
15 лютого, 11:35
15 лютого 1944 року народився Джохар Дудаєв.
15 лютого, 08:05
Видавництво «Zалізний Тато» готує до друку книгу президента Чечні Аслана Масхадова.
12 лютого, 09:17
Колишній очільник Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко розкаже про наукову точність і художнє осмислення історичного кіно.
11 лютого, 11:40