У Полтаві відкрили виставку «Друга світова війна: український рахунок»

ПОЛТАВА
08.05.2015, 08:23
У Полтаві відкрили виставку «Друга світова війна: український рахунок»

Учора,7 квітня, у Державному архіві Полтавської області відбулося урочисте відкриття документальної виставки, присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі «Друга світова війна: український рахунок».

Організатори виставки вкотре вирішили мовою документів спростувати радянські міфи про Другу світову війну, які ще до цього часу живуть у свідомості частини українського суспільства, і які через 70 років стали пропагандистською зброєю Російської Федерації проти України.

«Нині ж дуже важливо демонтувати радянські міфи про минулу війну, говорити про неї правду, оскільки це – одна із передумов перемоги у війні сучасній», – переконана директор архіву Валентина Гудим.

Перший розділ експозиції відображає героїчну боротьбу українців проти фашистських загарбників як в радянських військових частинах, так і збройних формуваннях ОУН-УПА; внесок краян у спільну Перемогу над нацизмом, зокрема, документи про бойовий шлях Полтавського тракторного училища, партизанських загонів, винищувальних батальйонів, похідних груп ОУН, бойових підрозділів Української Повстанської Армії (УПА). Також на стендах подані світлини воїнів-визволителів частин Червоної Армії, учасників національно-визвольного руху 1940-х років.

Документи другого розділу розповідають про допомогу полтавців фронтові та свідчать про те, якою ціною було здобуто Перемогу над ворогом.

Третій розділ виставки присвячений увічненню пам’яті воїнів-визволителів та пошанування учасників УПА на Полтавщині у повоєнний період та період незалежності України.

Окремо подано відомості про втрати Полтавщини у період Другої світової війни: статистичні дані про загибель земляків на фронтах та у тилу, кількість осіб, вивезених на каторжні роботи до Німеччини, дані про спалені та зруйновані міста та села краю.

Читайте також:
Жителі Гребінки відвідали могилу 38-річного В'ячеслава Лисенка, полеглого у битві за Донецький аеропорт 17 січня 2015 року.
вчора, 09:06
Синоптики попередили про погіршення погодних умов
17 січня, 15:15
Артезіанські свердловини Лубенської громади відтепер перебуватимуть під охороною комунального підприємства "Лубни-Водоканал".
17 січня, 13:05
Саміт Росія НАТО, масштабна кібератака та продовольча криза в Україні
16 січня, 20:55
Що не день, то перл, як від представників Зе-влади, так і від нечисленних прихильників "президента Голобородька".
15 січня, 09:48
Полтавська гопота гулятиме у відреставрованій у рамках президентської програми "Велике крадівництво" філармонії.
13 січня, 12:33