У Полтаві з’явився осередок неоязичницької організації України

ПОЛТАВА
30.01.2018, 12:02
У Полтаві з’явився осередок неоязичницької організації України

У Полтаві з’явився осередок Північної традиції Асатру в Україні. Про це Останньому бастіону розповів представник неоязичницького руху Богдан Гайдар.

– Сьогодні ми закінчили з вирішенням документаційних формальностей і плануємо розпочати активну діяльність, – розповідає голова осередку.

За його словами, в Україні є чимала кількість осередків, що, як думає більшість, не ведуть ніяких «проповідницьких» дій.

– Ми намагаємось нести розуміння і світогляд Асатру шляхом матеріальної реконструкції та волонтерством, яке виявляється у допомозі нашим бійцям на Сході країни. Основною метою є довести, що нічого поганого у язичництві не має і образ злих, стрибаючих навколо дерев’яних ідолів ідіотів – є лише сформованим за багато століть християнським стереотипом.

Пан Гайдар також запевнив, що на сьогоднішній день Полтавський осередок уже нараховує понад 20 учасників різного віку та статі.

– Серед наших учасників є досить неординарні особистості, що мають безпосереднє відношення до історичної реконструкції та археології. Є археологи, гончарі, ковалі і художники, тобто творчі люди, що готові нести славне минуле для жителів міста.

Ми плануємо запустити проект зі створення експерементального поселення часів Київської Русі, яке буде максимально наближеним до тогочасного побуту. Для цього ми залучили наших скандинавських єдиновірців. Вони давно зацікавлені у поширенні Асатру в Україні.

Гайдар додає, що Північна традиція має міцні зв’язки з Україною, де протягом сотень років стикались і навіть перемішувались слов’янський і скандинавський світи.

Довідково:

Асатру – течія сучасного неоязичництва, що базується на традиційному дохристиянському світогляді і активно розвивається на теренах Європи та України.

Олександр Гуцул

Читайте також:
Новосанжарська молодь невдовзі зможе проводити дозвілля з користю для свого здоров'я на новому спортивному майданчику.
вчора, 14:03
Чиновники Решетилівки придбали 150 комплектів одномісних парт і стільців, які розділили порівну між 5 освітніми закладами міста.
вчора, 12:47
Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.
вчора, 08:39
Проєкт нещодавно був анонсований депутатами Полтавської міської ради.
07 липня, 15:50
Неконтрольований зелений туризм прирікає найвищу точку Полтавської області на зникнення.
07 липня, 12:44
Рух перевантаженого транспорту, відсутність водовідведення і зношеність асфальтового покриття — причини руйнації доріг Карлівського району.
07 липня, 09:27