У Полтавському обласному архіві презентували документальну виставку «Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині»

ПОЛТАВА
21.11.2014, 12:24
У Полтавському обласному архіві презентували документальну виставку «Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині»

Сьогодні, 21 листопада, у Державному архіві Полтавської області відкрили документальну виставку «Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині».

Повідомили «Новини Полтавщини».

За словами директора державного архіву Полтавської області Валентини Гудим, мета заходу – ознайомлення громадськості з архівними документами, що свідчать про причини, хід та наслідки Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, пошанування пам’яті невинно убієнних жертв Голодоморів в Україні.

«Виставка складається із трьох головних розділів. У першому розповідається про основні причини, що призвели до Голодомору в Україні у 1932-1933 роках. Тут , зокрема, представлені постанови вищих органів влади, місцевих партійних та радянських органів, силових структур, плакати 1930-х років, що розповідають про розгортання мережі ТОРГСИНів у Полтаві, та плакатів, що розповідають про стратегічні напрямки розвитку політичного та економічного життя країни», – розповіла Гудим.

За словами заступника директора Держархіву у Полтавській області Тараса Пустовіта, документи свідчать про перебіг та наслідки трагічних подій 1932-1933 рр.

«Тут представлені документи, які викликають зацікавленість, зокрема: звернення голів районів про продовольчі труднощі у селах, розпорядження про вжиття заходів у зв’язку із голодом у районах області, вироки судів за різні правопорушення громадян, у тому числі за крадіжки продуктів харчування, витинки із газет, що свідчать про хід виконання планових показників під час проведення хлібозаготівель у районах Полтавщини. Також на стендах представлена карта України, на якій визначені області найбільших демографічних втрат, світлини жертв Голодомору», – зазначив Пустовіт.

У третьому ж розділі представлені документи, що свідчать про увічнення пам’яті жертв Голодомору 1932-1933, 1946-1947 рр. Виставку підготували на основі документів Центрального державного архіву вищих органів влади та Державного архіву Полтавської області.


Читайте також:
Полтава
Нашим землякам Іллеві Василищенку, Олегу Пруцкову, Ігорю Пугачу, Антонові Левчуку та Олександру Лабунському встановлять пам'ятні дошки.
06:08
Полтава
Чиновники з депутатами навіть на тлі війни проти московії не бажають прощатися з окупаційним минулим. Їм до душі ностальгія за втраченим.
вчора, 19:25
Полтава
Переправу через ставок у селі Зубівка нарешті привели до задовільного стану. Дарма, що полотно з ямами поруч лишилося незмінним.
вчора, 12:32
Полтава
Жодна із «злочинних» влад з 2000 року так і не застосувала, оскільки розуміла його необґрунтованість і несправедливість.
вчора, 09:00
Полтава
24-річний уродженець Полтавщини поліг смертю хоробрих у боях Східному фронті. Проститися із захисником вийшла чи не вся громада.
24 квітня, 14:45
Полтава
Дрони, тепловізори, планшети й не тільки — так допомагають захисникам України наші земляки. Влада ж Полтави досі свідомо пасе задніх.
24 квітня, 06:10