У проекті оборонного бюджету США немає запланованих санкцій, але є мізерна допомога ЗСУ

ПОЛІТИКА
08.12.2021, 10:47
У проекті оборонного бюджету США немає запланованих санкцій, але є мізерна допомога ЗСУ
Фото: google

Лише 300 мільйонів доларів для ініціативи щодо сприяння безпеці України

Комітети Палати представників та Сенату США по збройним силам випустили компромісну версію оборонного бюджету на 2022 рік, до якої не увійшли санкції проти Північного потоку-2 та оточення президента РФ Володимира Путіна, але увійшли збільшені допомога Україні у сфері безпеки та фінансування європейської ініціативи стримування Росії. Про це йдеться у тексті документа.

Проект оборонного бюджету США включає 300 мільйонів доларів для ініціативи щодо сприяння безпеці України (USAI), які підуть на підтримку та допомогу Збройним силам України. Спочатку планувалося виділити 250 мільйонів доларів.

4 мільярди доларів США планують виділити на Європейську ініціативу стримування (EDI), метою якої є стримування агресії РФ. Фінансування цієї програми також збільшено на 569,8 млн доларів порівняно з початковим запитом у розмірі 3,43 мільярда доларів.

У проекті оборонного бюджету США немає запланованих санкцій, але є мізерна допомога ЗСУ_1

У вересні комітет Палати представників схвалив дві поправки щодо Північного потоку-2. У першій йшлося, що президент США зобов'язаний запровадити санкції проти всіх підприємств та осіб, причетних до планування та будівництва трубопроводу та його введення в експлуатацію. Друга зобов'язувала глав Пентагону та Держдепартаменту подати детальний звіт про те, які фінансові переваги отримає Росія в результаті запуску газопроводу та які ризики проєкт представляє для України, європейських партнерів та НАТО, повідомляє Голос Америки.

У компромісному тексті бюджету немає санкцій проти Північного потоку-2.

Водночас, заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд, виступаючи сьогодні на слуханнях у комітеті сенату США із закордонних справ, заявила, що Вашингтон очікує на зупинку Північного потоку-2 у разі, якщо Росія здійснить вторгнення в Україну.

Ще одна поправка стосувалася персональних санкцій проти 35 російських чиновників, бізнесменів та співробітників ЗМІ з оточення Путіна. У списку фігурували прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, олігархи Роман Абрамович та Олег Дерипаска, голова Газпрому Олексій Міллер та ін.

У компромісному тексті оборонного бюджету США на 2022 рік також немає згадки про ці санкції.

Тепер документ мають схвалити обидві палати американського парламенту, а потім направити його на підпис президентові Джо Байдену.

Читайте також:
Політика
Мендель заявила, що треба йти на переговори з путіним.
30 січня, 09:15
Політика
У відповідь на розстріл українських військовослужбовців терористами росії, Зеленський дозволив терористам дзвінки додому
28 січня, 16:56
Опінії
Іноді я думаю, що якби ми загинули у Маріуполі, то всім було б краще...
28 січня, 15:18
Війна
Танки від Словенії за понад два роки змінили кілька підрозділів, але не побували у великих боях
27 січня, 10:37
Політика
На початку січня Шевченківський райсуд Києва зобовʼязав надати Шуфричу право на здійснення депутатських повноважень.
25 січня, 11:19
Політика
У гонитві за владою лівацьке керівництво України понад 100 років тому прирекло націю на погибель. Теперішня волію повторити цей шлях офіри.
24 січня, 13:43