У проекті оборонного бюджету США немає запланованих санкцій, але є мізерна допомога ЗСУ

ПОЛІТИКА
08.12.2021, 10:47
У проекті оборонного бюджету США немає запланованих санкцій, але є мізерна допомога ЗСУ
Фото: google

Лише 300 мільйонів доларів для ініціативи щодо сприяння безпеці України

Комітети Палати представників та Сенату США по збройним силам випустили компромісну версію оборонного бюджету на 2022 рік, до якої не увійшли санкції проти Північного потоку-2 та оточення президента РФ Володимира Путіна, але увійшли збільшені допомога Україні у сфері безпеки та фінансування європейської ініціативи стримування Росії. Про це йдеться у тексті документа.

Проект оборонного бюджету США включає 300 мільйонів доларів для ініціативи щодо сприяння безпеці України (USAI), які підуть на підтримку та допомогу Збройним силам України. Спочатку планувалося виділити 250 мільйонів доларів.

4 мільярди доларів США планують виділити на Європейську ініціативу стримування (EDI), метою якої є стримування агресії РФ. Фінансування цієї програми також збільшено на 569,8 млн доларів порівняно з початковим запитом у розмірі 3,43 мільярда доларів.

У проекті оборонного бюджету США немає запланованих санкцій, але є мізерна допомога ЗСУ_1

У вересні комітет Палати представників схвалив дві поправки щодо Північного потоку-2. У першій йшлося, що президент США зобов'язаний запровадити санкції проти всіх підприємств та осіб, причетних до планування та будівництва трубопроводу та його введення в експлуатацію. Друга зобов'язувала глав Пентагону та Держдепартаменту подати детальний звіт про те, які фінансові переваги отримає Росія в результаті запуску газопроводу та які ризики проєкт представляє для України, європейських партнерів та НАТО, повідомляє Голос Америки.

У компромісному тексті бюджету немає санкцій проти Північного потоку-2.

Водночас, заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд, виступаючи сьогодні на слуханнях у комітеті сенату США із закордонних справ, заявила, що Вашингтон очікує на зупинку Північного потоку-2 у разі, якщо Росія здійснить вторгнення в Україну.

Ще одна поправка стосувалася персональних санкцій проти 35 російських чиновників, бізнесменів та співробітників ЗМІ з оточення Путіна. У списку фігурували прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, олігархи Роман Абрамович та Олег Дерипаска, голова Газпрому Олексій Міллер та ін.

У компромісному тексті оборонного бюджету США на 2022 рік також немає згадки про ці санкції.

Тепер документ мають схвалити обидві палати американського парламенту, а потім направити його на підпис президентові Джо Байдену.

Читайте також:
Призначено покарання – 5 років позбавлення волі
19 січня, 15:13
Ватутін нагадав Киві, яка доля спіткає зрадників України і колаборантів
12 січня, 12:55
Верховний Головнокомандувач відпочиває та катається на лижах, пише відео про те, як йому добре і весело...
10 січня, 18:35
На разі невідомо, чи це особиста помічниця "президента Голобородька" торік розпатякала державні таємниці ворогу з Московії.
29.12.2021, 16:01
Коли ворог у наших воріт, можновладці один поперед одного витискають з України все, що можна, лишаючи її народ ні з чим.
28.12.2021, 11:04
У Зе-обранця Руслана Горбенка справи йдуть вгору, бо він продає шини для каральних органів прокремлівського бандформування "ЛНР".
15.12.2021, 11:01