У Раду внесли проєкт закону, що має допомогти повернути окуповані території

ВІЙНА
06 жовтня, 11:24
У Раду внесли проєкт закону, що має допомогти повернути окуповані території
Фото: Прямий

Сили спеціальних операцій отримають ширше поле для маневрів і покарання агресора.

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту Закону №4186 «Про внесення змін до Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" щодо державного захисту військовослужбовців Сил спеціальних операцій Збройних Сил України під час виконання ними завдань за призначенням».

Авторами є представники «слуг народу», серед яких Василь Мокан, Тетяна Циба, Дмитро Разумков, Денис Монастирський, Сергій Бабак та інші.

Вони пишуть, що метою проєкту є надання гарантій державного захисту військовослужбовців Сил спеціальних операцій ЗСУ під час виконання ними завдань за призначенням та членів їхніх сімей, створення сприятливих умов для успішного здійснення керівництвом держави воєнно-політичних, економічних та інших заходів з метою запобігання і стримування воєнного конфлікту, сприяння виконанню завдань угрупованнями військ (сил) в операціях, а також виконання інших спеціальних завдань в інтересах національної безпеки у сфері оборони держави.

Що пропонують народні обранці?

Пропонується внести зміни до Законів України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» в такій частині:

«Захисту підлягають військовослужбовці Сил спеціальних операцій Збройних Сил України при виконанні бойових (спеціальних) завдань, покладених на Сили спеціальних операцій (ССО) Збройних Сил України. Також керівництво ССО зобов’язане захищати родини військовослужбовців, які проводять спеціальні операції».

Чому депутати вирішили внести даний проєкт?

Автори пишуть, що окупація Криму та воєнна кампанія Росії на Донбасі відбувалася за активною та пріоритетною участю Сил спеціальних операцій РФ.

Отже, завдання протидії противнику в умовах сучасного іррегулярного конфлікту зумовило розвиток спеціального компонента – сил спеціальних операцій.

ССО ЗСУ відповідно до законів України можуть залучатися до: здійснення заходів правового режиму воєнного і надзвичайного стану; організації та підтримання дій руху опору; проведення військових інформаційно-психологічних операцій; боротьби з тероризмом і піратством; заходів щодо здійснення захисту життя, здоров’я громадян та об’єктів (майна) державної власності за межами України; заходів добування розвідувальної інформації з метою підготовки держави до оборони, підготовки та проведення спеціальних операцій та/або спеціальних дій;крим забезпечення готовності ЗСУ до оборони держави.

З 2014 року ССО ЗСУ беруть активну участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, операції Об’єднаних сил. Більшість завдань вони виконують на тимчасово окупованих територіях України.

Одним з основних завдань силового блоку РФ є протидія діяльності Силам спеціальних операцій ЗСУ.

Росія використовує широкий спектр засобів впливу на особовий склад ССО ЗСУ та їхніх близьких родичів.

Специфіка діяльності ССО ЗСУ призводить до вчинення противником посягань на життя, здоров’я, житло і майно військовослужбовців та їхніх близьких родичів.

При цьому здійснення державного захисту життя, здоров’я, житла і майна зазначеної категорії осіб законодавством не врегульовано.

Очевидно, у разі схвалення проєкту, дані військовослужбовці будуть впевнені, що їх не притягнуть до суду на вимогу РФ, або не видадуть їй.

А отже, буде більший впевнений і ширший простір для маневрів і можливо це наблизить день деокупації, окупованих нашим східним сусідом українських територій.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Суд видав постанову у справі військовослужбовця, який невчасно повернувся до військової частини.
28 вересня, 13:54
Навчання проходить в рамках практичних дій у ході стратегічного командно-штабного навчання «Об'єднані зусилля-2020».
23 вересня, 16:04
Одна з ескадрилій 831-ї бригади тактичної авіації, дислокованої у Миргороді, готується до льотно-тактичних навчань.
30 липня, 09:12
Народним депутатам пропонують ухвалити закон, який у рази підвищує соціальні стандарти для ЗСУ.
22 липня, 12:46
Перші у цьому році танкові навчання провели байці Полтавської 46-ї окремої десантно-штурмової бригади.
04 січня, 13:50