У Сенаті США призначили голосування щодо допомоги Україні та Ізраїлю на 106 млрд доларів

ПОЛІТИКА
05.12.2023, 10:46
У Сенаті США призначили голосування щодо допомоги Україні та Ізраїлю на 106 млрд доларів

Білий дім заявив, що без дій Конгресу у нього закінчиться допомога Україні до кінця року.

Лідер сенатської більшості Чак Шумер оголосив перше процедурне голосування щодо додаткового пакета президента Джо Байдена на суму 106 млрд доларів для допомоги Україні, Ізраїлю, країнам Індо-Тихоокеанського регіону та на гуманітарні цілі у Секторі Газа.

Про це повідомляє The Hill.

Шумер заявив, що необхідно просуватися вперед, оскільки Україна закінчує ресурси, необхідні для продовження війни проти російського вторгнення.

«Я закликаю кожного сенатора задуматися, де ми знаходимося на даний момент історії. Національна безпека Америки знаходиться під загрозою у всьому світі — у Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні» — зазначив Шумер.

За його словами, фінансування може визначити траєкторію демократії на довгі роки вперед. «Ми живемо в історичний момент» — додав він.

Проте республіканці заявили, що голосуватимуть проти розгляду законопроєкту, якщо до нього не буде включено прикордонний компонент. Республіканська партія заявляє, що угода про кордон має першорядне значення для отримання підтримки законопроєкту, оскільки без нього він не зможе бути ухвалений у Палаті представників.

Сенатор Кріс Мерфі (демократ від штату Коннектикут), головний переговорник Демократичної партії, повідомив репортерам, що переговори зірвалися, оскільки республіканці відмовилися відступити. «Ось на що це схоже. Республіканці хочуть, щоб ми прийняли їхні найважчі пропозиції, і не зацікавлені в тому, щоб сісти та вирішити цю проблему» — додав Мерфі.

Переговори були зосереджені на скороченні кількості заяв про надання притулку та умовно-достроковому звільненні, але республіканці останніми тижнями говорили про те, що, на їхню думку, демократи відмовляються від поступок на переговорах.

Закрите засідання Сенату

Вищі посадові особи адміністрації, зокрема держсекретар Ентоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін та директор національної розвідки Евріл Гейнс, у вівторок поінформують усіх сенаторів про ситуацію в Україні. Брифінг буде засекреченим.

Законодавці не мають жорсткого і швидкого терміну для ухвалення додаткового законопроєкту, який гіпотетично може розтягнутися на наступний рік. Але Білий дім заявив, що без дій Конгресу у нього закінчиться допомога Україні до кінця року.

Читайте також:
Політика
Туреччина має надію на досягнення згоди між Азербайджаном та Вірменією стосовно Зангезурського коридору, який буде корисним для регіону.
21 липня, 21:18
Політика
путіну краще не випробовувати терпіння президента США. Китаю, Індії та Бразилії слід відмовитися від дешевої російської нафти.
21 липня, 10:33
Війна
У Стамбулі 23 або 24 липня може відбутися новий раунд перемовин російської та української делегацій.
21 липня, 08:23
Політика
В адміністрації президента США посилюються прихильники угод із Китаєм.
20 липня, 21:03
Світ
Очікується, що у 2026 році буде ухвалено основний закон Нової Каледонії, який визначить принципи організації влади на острові.
13 липня, 17:28
Політика
Дороги, кордони, мир: чого чекати від переговорів у Абу-Дабі.
10 липня, 13:12