У Софійському соборі сплюндровано могилу архієпископа УАПЦ

ІСТОРІЯ
31 жовтня, 21:41
У Софійському соборі сплюндровано могилу архієпископа УАПЦ
Фото: Facebook

Могила владики Нестора (Шараївського) на території Національного заповідника "Софія Київська" потребує негайного відновлення.

Таку інформацію 29 жовтня на своїй сторінці у Facebook оприлюднив історик і громадський діяч Андрій Ковальов.

За його словами, надгробна плита тривалий час перебуває у занедбаному стані.

Вона досі не повернена на місце безпосереднього поховання священника — біля стіни Михайлівського приділу Великого Софійського собору.

«На мою думку, понівечена могила мученика та сповідника за Віру, великого подвижника українського церковно-визвольного руху та УАПЦ, вбитого російсько-більшовицькими окупантами голодом — архієпископа Нестора (Шараївського) — є ганьбою для Національного заповідника "Софія Київська". Заповідник мусить повернути надгробну плиту на могилу владики Нестора (Шараївського)!», — наголосив Андрій Ковальов.

Читайте також:
У Фінляндії підприємливі ділки зазіхнули на ліс, яким подорожував укладач народного епосу Еліяс Льоннрот.
28 вересня, 09:18
Археологи мають підтвердження існування селища скіфського часу на Інститутській горі у Полтаві.
23 вересня, 15:19
Культурне надбання шведських поселень на березі Неви опинилося під загрозою зникнення через діяльність газового монополіста РФ.
18 листопада, 11:08
У зв'язку з посиленням карантинних обмежень музейні працівники вирішили оживити образ прозаїка і драматурга Панаса Мирного.
14 листопада, 15:44
Козацьке поселення XVII століття на острові Хортиця слід вважати повноправним містом, якими тоді були Полтава і Батурин.
11 листопада, 10:33
Під час розкопок середньовічного храму у графстві Бакінгемшир британські археологи знайшли на фундаменті унікальні піктограми.
27 жовтня, 11:26