У Сполучених Штатах заявили, що їх влаштовує ціна в 57 доларів за барель нафти, а в той час російська економіка зазнає втрат

ЕКОНОМІКА
23.10.2014, 09:57
У Сполучених Штатах заявили, що їх влаштовує ціна в 57 доларів за барель нафти, а в той час російська економіка зазнає втрат

Навіть якщо ціна чорного золота впаде до 57 доларів за барель, видобуток сланцевої нафти буде рентабельним.

Цю інформацію повідомило російське видання «Вести» з посиланням на аналітичний звіт компанії IHS.

Ще рік тому американським компаніям потрібна була ціна в 70 доларів, щоб видобуток сланцевої нафти був рентабельним, та з прогресивним ростом технологій вже на сьогоднішній день навіть ціна в 57 доларів за барель є прийнятною.

У свою чергу, в США заявили, що падіння цін на нафту не лякають нафтові компанії країни, які за цей рік відкрили 18 тисяч свердловин.

Як заявив генеральний директор компанії «Halliburton», на даному етапі їх мета полягає у зниженні ціни за барель нафти.

Але це ще не все, згідно прорахунків американської компанії «Accenture», запас підвищення ефективності видобутку нафти, який існує на даний момент, може привести до зниження вартості видобутку на 40%.

У випадку падіння ціни на нафту російський бюджет втрачає близько 80 мільярдів рублів (два мільярди доларів) на кожному доларі.

Про це заявив керівник департаменту довгострокового стратегічного планування Мінфіну РФ Максим Орєшкін.

У свою чергу, глава Мінфіну Росії Олексі Кудрін зазначив, що 60 доларів за барель російська економіка витримає, проте недовго.

«Так, ми очікуємо, що це, звичайно, знизить наше економічне зростання до нуля або трохи нижче нуля, але, в принципі, для бюджетної політики ми зможемо впоратися протягом року з такими низькими цінами та виконати всі зобов'язання, які перед нами стоять. Потім нам потрібно буде акуратно перебудовувати свою бюджетну політику або скорочувати витрати, а також більше позичати», - сказав Кудрін.

Читайте також:
Під час засідання Кабінету міністрів було вирішено розподілити 4 мільярди гривень державної підтримки аграріїв на 2020 рік.
вчора, 09:25
Фірма дружини Андрія Фаворова виграла тендер із імовірно завищеними цінами.
19 лютого, 11:13
Упродовж 2019 року виробниками виноматеріалів булу випродукувано 9,8 мільйонів декалітрів для вин і бренді.
17 лютого, 08:55
Консерватори не лише зупинили приватизацію, але й розпочали створення нових держпідприємств.
13 лютого, 07:54
Законопроєктом закріплюється формування вартості газу в залежності від обсягу споживання.
11 лютого, 12:15