У США кардинально скоротили оцінку мінімального строку навчання українських пілотів F-16

СПОРТ
14 вересня, 08:31
У США кардинально скоротили оцінку мінімального строку навчання українських пілотів F-16

Для навчання досвідчених пілотів повноцінному використанню F-16 у бойових умовах знадобиться три місяці

Строки, які були озвучені командувачем повітряних сил Нацгвардії США базуються якраз на результаті оцінки двох українських пілотів на авіабазі Девіс-Монтан

Термін навчання українських пілотів на F-16 може виявитись у рази коротшим, ніж про це говорилось раніше, мова йде про строк у три місяці для досвідчених пілотів. Саме таку оцінку дав командувач повітряних сил Нацгвардії США Майкл Ло.

Про це повідомляє Defense Express.

При цьому цей посадовець має всю інформацію для того, щоб говорити не на основі припущень, а володіючи даними. Річ у тому, що саме на базі Нацгвардії США у лютому-березні цього року проводилась оцінка двох українських пілотів.

У США кардинально скоротили оцінку мінімального строку навчання українських пілотів F-16_1

Мова йде про авіабазу Девіс-Монтан (Davis-Monthan), де знаходиться Командний випробувальний центр резерву повітряних сил Національної гвардії США - Air National Guard Air Force Reserve Command Test Center.

І генерал-лейтенант Майкл Ло офіційно підтвердив такі тести, а також те, що для навчання досвідчених пілотів повноцінному використанню F-16 у бойових умовах знадобиться три місяці, повідомляє Breaking Defense. Водночас тримісячний строк це саме мінімальний термін для пілотів, які мають відповідний бойовий досвід та володіють англійською мовою.

З погіршенням знань іноземної мови чи менших льотних навичок курс буде ставати довшим, впритул до позначки у 9 місяців. А саме такий строк є стандартним за тривалістю курсом для курсантів з базовою льотною підготовкою. При цьому незалежно від довжини курсу кожен пілот опанує машину повністю.

У США кардинально скоротили оцінку мінімального строку навчання українських пілотів F-16_3

"Ми навчимо їх виконувати весь багатоцільовий спектр того, що ми можемо очікувати на їхньому театрі воєнних дій", - зазначив командувач повітряних сил Нацгвардії США.

Таким чином, можливо, що інформація про додаткові мовні курси довжиною цілих чотири місяці та курс підготовки у шість місяців, про який неофіційно повідомлялось у західних ЗМІ відносно строків завершення навчання першої групи українських пілотів F-16, можуть виявитись більш ніж завищеними.

Але, як зазначив американський генерал, завершення навчання пілотів не означає те, що вони одразу будуть готові до бойових завдань. Після завершення навчання у США вони мають прибути до Європи, а вже після цього в Україні їх мають допустити до бойових вильотів.

У США кардинально скоротили оцінку мінімального строку навчання українських пілотів F-16_5

З боку Defense Express зазначимо, що можлива "проміжна" зупинка у Європі пов'язана з коротким додатковим курсом опанування F-16 у версії MLU, яка може відрізнятися від модифікації навчальних машин Нацгвардії США.

Також американський генерал озвучив вкрай важливу деталь - українці отримають "пріоритетне навчання". Тобто скоріш за все спеціально для наших льотчиків будуть дещо переформатовані графіки навчання інших пілотів.

Читайте також:
Світ
Ознайомчі навчання включають випробувальні польоти на літаках і тренажерах, а також брифінги для наземного персоналу.
14 вересня, 15:35
Світ
Сім країн, включаючи Румунію та США, проведуть спільні військові навчання у Чорному морі та дельті Дунаю
09 вересня, 06:24
Війна
Згодом її зможуть використовувати і українці
06 вересня, 06:27
Війна
Україна та Данія розпочнуть роботу над логістикою задля забезпечення обслуговування та ремонту винищувачів F-16 в Україні.
31 серпня, 06:45
Війна
Сполучені Штати змінили підхід і вирішили долучитися до навчання пілотів з України, щойно українська сторона їх відбере.
25 серпня, 08:01
Війна
Українські пілоти та технічний персонал почали навчання у Данії
22 серпня, 20:59