У США можуть утилізувати кількасот ракет M39 ATACMS

04 січня, 15:33
У США можуть утилізувати кількасот ракет M39 ATACMS

Цей «сигнал» може свідчити, що американці ще не мають готового рішення по додатковим ракетам для ЗСУ.

Станом на жовтень 2023 року Армія США мала в своєму розпорядженні орієнтовно 1100 оперативно-тактичних балістичних ракет M39 та M39A1 ATACMS із касетними бойовими частинами.

Тепер же, станом на початок січня 2024 року стоїть питання про те, що частину або ж кілька сотень із цих ракет можуть просто утилізувати, по причині вичерпання нормативного ресурсу. І це при тому, що сам процес утилізації обійдеться в значну затрату коштів американських платників податків.

Хоча значно раціональнішим варіантом було б передати ці ракети ЗСУ, щоб вони могли бити по тиловій інфраструктурі армії рф та можливо навіть по «Кримському мосту».

Про це йдеться в публікації видання Newsweek.

Якщо розгорнутіше, то першоджерелом даних про заплановану утилізацію кількох сотень ракет ATACMS виступає коментар для Newsweek від Деніела Райса, який фігурує вже як екс-радник Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

При цьому видання також наводить коментар генерала Бена Годжеса про те, що заплановані до утилізації ATACMS насправді ще можуть прослужити ще мінімум кілька років. І що рішення відправити ці ракети на утилізацію є хіба що політично вмотивованим рішенням, яке «мало що має спільного з міркуванням безпеки».

У США можуть утилізувати кількасот ракет M39 ATACMS_1

В свою чергу, науковий працівник Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Фабіан Ханц наголосив, що фактична готовність ракет ATACMS визначається не їх формальним строком зберігання, а фактичним станом їх твердопаливних двигунів та самого палива, і власне самими умовами фактичного зберігання. Такі ракети «не прощають дрібних помилок» у зберіганні, але можуть мати фактичний ресурс значно вище заявленого, потрібно проводити технічну діагностику в кожному випадку, наголошує Ханц.

Водночас, як наголошує Райс, замість просто утилізувати призначені до списання ATACMS, ці б ракети було б значно раціональніше віддати українським військовим для далекобійних ударів по російським загарбникам, зокрема по тому ж «Кримському мосту».

Видання Defense Express наголошує, що факт появи такої публікації є «сигналом», який свідчить про те, що в США досі не ухвалили рішення про можливу передачу додаткових ракет ATACMS для України. Раніше ми також розповідали про те, що чому в США нема ракет MGM-52 Lance, які були «попередниками» ATACMS.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
05 квітня, 16:21
Світ
Пхеньян допомагає Москві коїти геноцид українців, надаючи різне озброєння. Своєю чергою, Сеул готовий надавати все необхідне Києву.
27 березня, 19:45
Політика
Анналена Бербок хоче обійти перепону в особі федерального канцлера. Наляканий компроматом у Москві Олаф Шольц допомагає РФ перемогти.
17 березня, 20:57
Економіка
Київ самотужки не здатен відродити власну оборонну промисловість. Десятиліття шкідництва, грабунку і корупції не минають без наслідків.
17 березня, 11:15
Війна
Цю інформацію підтверджують західні військові аналітики.
09 березня, 18:06
Опінії
Не те, що якийсь паяц з московських підмостків.
08 березня, 10:39