У США пройшли дебати кандидатів у віцепрезиденти США Джей Ді Венса і Тіма Волза

СВІТ
02 жовтня, 11:05
Джеймс Ді Венс та Тім Волз під час дебатів на телеканалі CBS News
Джеймс Ді Венс та Тім Волз під час дебатів на телеканалі CBS News
Фото: AP Photo / Matt Rourke

Про що говорили кандидати та чи згадали про Україну?

Кандидати на пост віцепрезидента від республіканців та демократів Джеймс Ді Венс та Тім Волз провели між собою дебати.

Під час розмови вони обговорили низку нагальних для США проблем, зокрема боротьбу з нелегальними мігрантами, медичну реформу, аборти та клімат.

Про це повідомляє телеканал CBS News, який транслював дебати.

Так, коли Венса запитали про політику у сфері клімату, той відповів, що Трамп «підтримує чисте повітря і чисту воду», а також заявив: «Якщо ви дійсно хочете зробити навколишнє середовище чистішим, ви повинні інвестувати в більше виробництва енергії».

Волз зі свого боку розкритикував слова Дональда Трампа про те, що зміна клімату — це обман, а також заявив, що адміністрація президента США Джо Байдена вжила заходів, щоб допомогти штатам і містам пом’якшити наслідки зміни клімату.

Коли мова зайшла про нелегальних мігрантів, Венс звинуватив демократів у тому, що вони скасували антимігрантську політику Дональда Трампа. Представник республіканців заявив, що необхідно депортувати всіх мігрантів, які причетні до злочинів, а також спорудити стіну на кордоні зі США.

Тим часом Волз заявив, що Камала Гарріс, яка раніше була прокуроркою, активно протидіяла нелегальній міграції та притягувала до відповідальності тих, хто справді був причетний до скоєння злочинів. Також Волз розкритикував Трампа за його фразу про те, що мігранти з Гаїті в штаті Огайо буцімто їдять собак та котів.

У питанні заборони/дозволу абортів, Венс заявив, що ніколи не підтримував загальнонаціональної заборони абортів. Тим часом Волз назвав неправдивими звинувачення про те, що демократи хочуть дозволи аборти на 9-му місяці вагітності.

Про міжнародну політику кандидати майже не говорили.

Так, обидва кандидати висловилися щодо ескалації на Близькому Сході, заявивши, що Ізраїль має право на самозахист. Водночас Тім Волз заявив, що повернення Дональда Трампа на посаду президента буде небезпечним для світу.

Про Україну обидва кандидати, однак, не згадали.

Загалом експерти та глядачі відзначають, що дебати були рівними й жоден з кандидатів не мав якоїсь суттєвої переваги над опонентом, однак Washington Post, провівши опитування серед неупереджених виборців, пише, що незначну перевагу усе ж мав соратник Трампа Джеймс Ді Венс.

Як зазначає Голос Америки, дебати між кандидатами у віцепрезиденти США зазвичай не мають значного впливу на результати виборів у США, кажуть оглядачі. Однак цього разу дебати між Джей Ді Венсом, кандидатом у віцепрезиденти в команді Дональда Трампа і Тімом Волзом, кандидатом у віцепрезиденти в команді Камали Гарріс привернули значну увагу, бо є останніми дебатами в дуже конкурентних перегонах.

«Хоча і йдеться про кандидатів у віцепрезиденти, ці дебати певним чином стануть заключними аргументами», - каже Алан Шрьодер, експерт з президентських дебатів в коментарі АР.

Зазвичай, дебати кандидатів у віцепрезиденти передують заключним дебатам кандидатів у президенти. Однак, Трамп та Гарріс не планують дебатувати знову, тому ці дебати - остання нагода порівняти кампанії у невідредагованому і прямому протистоянні перед виборами.

Ілейн Кеймарк, старша дослідниця Інституту Брукінгса, зазначає, що конкуренція на цих виборах запекла і жоден з кандидатів не має значної переваги в ключових штатах.

«Майже ніколи дебати віцепрезидентів не схиляють виборців у той чи інший бік, так само, як і президентські дебати. Однак цей рік – особливо цікавий, тому що ці перегони – дуже близькі за показниками у сімох штатах-гойдалках. Відрив між провідними кандидатами – у межах статистичної похибки. Тому ми не знаємо, що саме може схилити чаші терезів в один чи інших бік», - каже Кеймарк в інтерв'ю Голосу Америки.

«Як Венсу, так і Волзу слід пам’ятати, що це співбесіда. І цю співбесіду проводять люди, які стежать за дебатами вдома. І саме вони будуть тими, хто ухвалить остаточне рішення», - каже Шрьодер.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Мистецтво
Поки одні естонці допомагають Україні та українцям, інші — захищають кремлівську агентуру. Засланих російських шпигунів називають «митцями».
01 жовтня, 19:22
Світ
У Трампа кажуть, що також не планували його зустрічі із Зеленським.
25 вересня, 10:01
Опінії
Люди, що орієнтуються на медійному ринку, вважають кінцевими бенефіціарами угод з придбання видань саме Татарова та Єрмака.
24 вересня, 15:23
Світ
Партія Олафа Шольца отримала 30,9% голосів
23 вересня, 09:17
Опінії
Ці люди бачили Гарріс в ситуаційній кімнаті. Ось що вони кажуть про неї.
16 вересня, 10:08
Політика
Той, хто любить слово «демократія», але ніколи не читав Алексіса де Токвіля, ніколи не зрозуміє, що це таке.
22 серпня, 10:22