У США протестують систему 3D-друку дронів на лінїї фронту

У США протестують систему 3D-друку дронів на лінїї фронту

Військові мають знайти оптимальний баланс у використанні 3D-принтерів безпосередньо на полі бою.

У травні — червні 2025 року американські військові випробовували в боях невеликі дрони, здатні змінити обличчя бойових дій під час війни.

Особливістю цих навчань стало те, що обидві сторони, оснащені мобільними 3D-принтерами, намагалися з’ясувати, чи можливо виготовляти FPV-дрони (з камерою від першої особи) безпосередньо поблизу лінії фронту під час активних бойових дій.

Про це пише Breaking Defense.

«Кожна одиниця, яка зараз діє за концепцією TiC [Transformation in Combat], намагається розвивати власні можливості для створення таких невеликих безпілотних літальних апаратів або FPV-дронів. Це дійсно знижує витрати й дає нам більшу маневреність. Нам не доводиться чекати, поки з’явиться щось готове для використання на комерційному ринку», — пояснив Ден Хафф, командир 1-го батальйону 4-го піхотного полку, який під час навчань у Гогенфельсі (Німеччина) виконував роль протилежної сили (OpFor).

За його словами, один із головних висновків навчань полягає в тому, що військові мають знайти оптимальний баланс у використанні 3D-принтерів безпосередньо на полі бою, а не лише на території США, де підрозділи друкують композитні корпуси дронів, а потім встановлюють придбані компоненти, такі як двигуни та контролери.

«Це відносно легко зробити, коли ви перебуваєте в США: у вас є приміщення з електрикою, кондиціонером, і є час, щоб надрукувати 100 дронів, зібрати їх і полетіти на них», — зазначив полковник Нік Раян, директор Army Capability Manager for Unmanned Aircraft Systems.

Він також наголосив:

«Ми намагаємося з’ясувати, як це має виглядати у великомасштабній бойовій операції, коли вам доводиться постійно переміщуватися, щоб не стати мішенню противника. Чи справді правильне рішення — щоб бригада возила 3D-принтери в кузові вантажівки, намагаючись надрукувати 100, 400, 500 дронів за раз і виготовляти їх під час руху, ризикуючи стати мішенню ворога?».

На думку Раяна, одним із можливих рішень є масовий друк корпусів дронів на віддалених базах із подальшою доставкою їх до підрозділів технічного обслуговування БпЛА, оснащених 3D-принтерами, що розташовані ближче до лінії фронту.

«Зараз ці солдати літають на дешевих, самостійно зібраних дронах. Ми якраз обмірковуємо цей процес. Як це виглядатиме як фактичний доктринальний і стратегічний підхід, за допомогою якого ми зможемо вести великомасштабні бойові дії?» — зазначив Раян.

Водночас у такій тактиці є свої труднощі. Створювати дрони в реальних бойових умовах не так просто, як здається, зазначають військові.

Для України нині вкрай важливі розробки, які здатні зберегти життя наших воїнів і допомогти в боротьбі з ворогом.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Війна
Китай розгортає БПЛА-«матку» з роєм дронів для ймовірного нападу на Тайвань.
17 червня, 11:47
Опінії
Найголовніше в операції зі знищення стратегічної авіації рф– це її масштаб.
02 червня, 09:46
Війна
рф випереджає Україну у виробництві та використанні FPV-дронів середньої дальності, зокрема моделей із використанням оптоволокна.
24 травня, 18:01
Опінії
Насправді сама технологія не нова, хіба що трохи модернізована.
21 травня, 11:05
Війна
Цей проєкт базується на зобов'язанні ще 2024 роки щодо створення нових видів озброєння.
15 травня, 09:43
Опінії
Коли дрон важливіший за танк: нові реалії світової безпеки
25 квітня, 17:52