У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю

СВІТ
25 квітня, 10:32
У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю

Поліція з кийками розганяє акцію в Техаському університеті в Остіні.

Студенти все більшої кількості американських коледжів збираються у стихійних таборах з вимогою припинити підтримку Ізраїлю та компаній, які сприяють війні у Секторі Газа.

Нинішні акції продовжують багаторічну кампанію проти політики Ізраїлю, яку вели студенти в кампусах (значна частина цих активістів дотримується лівих поглядів).

У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_1У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_2У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_3У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_4У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_5У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_6У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_7У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_8У США ширяться студентські протести з вимогою припинити підтримку Ізраїлю_9

Студенти від Нью-Йорка до Каліфорнії сотнями збираються в кампусах, розбивають наметові табори та обіцяють залишатися на місці, доки їхні вимоги не будуть виконані.

Вимоги змінюються від кампусу до кампусу, за протестами не стоїть якась конкретна організація.

Серед них:

  • розірвати всі зв’язки з виробниками зброї, які постачають її до Ізраїлю,
  • припинити приймати від Ізраїлю гроші на дослідження,
  • припинити інвестувати кошти у структури, які отримують прибуток від ізраїльських компаній.

Студентські організації деяких коледжів ухвалили резолюції, які закликають припинити академічне партнерство з Ізраїлем.

Такі звернення були ухвалені студентськими спільнотами Колумбійського, Гарвардського, Рутгерського та інших університетів.

Складна ситуація розгорнулася в Колумбійському університеті (Нью-Йорк), де раніше затримали близько 100 осіб. Президент університету Мінуш Шафік зіштовхнулася з величезним тиском з боку донорів та чиновників, які вимагають демонтувати табір та відновити порядок.

При цьому викладачі та студенти відмовляються підкорятися вимогам і звинувачують Шафік у тому, що вона звернулася до поліції за допомогою розгону табору.

Сьогодні поліція Техасу розганяє табір в іншому навчальному закладі – у Техаському університеті в Остіні.

У Техаському університеті провели понад 30 арештів. А в Університеті Південної Каліфорнії поліція заарештувала майже 100 людей.

Під час розгону демонстрантів також затримали оператора Fox 7, який опинився між протестувальниками та правоохоронними органами. Влада вимагає зупинити протести і звинувачує студентів в антисемітизмі.

Читайте також:
Світ
В Європі розпочався бойкот представниці Ізраїлю на Євробаченні Еден Голан через масові вбивства мирних палестинців в секторі Гази.
11 травня, 08:56
Світ
Спонсорують протестну кампанію, яка охопила всю Америку, відомі євреї: Джордж Сорос і родина Рокфеллерів. Натомість Ротшильди за Ізраїль.
28 квітня, 20:58
Війна
Американський льотчик підпалив себе біля посольства Ізраїлю у Вашингтоні.
26 лютого, 10:30
Політика
24 лютого перед українським посольством у Гельсинкі відбувся пікет до роковин повномасштабної агресії РФ. Дипломати проігнорували захід.
25 лютого, 07:51
Політика
Після втручання польської поліції та залізничників поїзд було розблоковано, він продовжив рух.
19 лютого, 17:35