У Туреччині тестують озброєння для безпілотного літального апарату Bayraktar Akıncı

СВІТ
09.12.2023, 07:28
У Туреччині тестують озброєння для безпілотного літального апарату Bayraktar Akıncı

Ударний БПЛА AKINCI компанії Bayraktar успішно пройшов випробування зі стрільби надзвуковою ракетою UHA-122

Турецька компанія Baykar на своїх офіційних ресурсах вчора, 7 грудня, оприлюднила відео, як їхні безпілотники Bayraktar Akıncı відстрілялися ракетами IHA-122 — на кадрах демонструються пуски ракет з безпілотників, у компанії повідомляють про успішні результати.

Як відзначається, дальність до цілі становила 55 км, стрільби проходили в районі Синопу на Чорноморському узбережжі Туреччини. Більше інформації про ці випробування не повідомляються.

Водночас як зазначають у турецькому виданні TurDef, дальність, яку продемонструвала ракета під час цих випробувань ймовірно не максимальна, і протягом подальших тестів Akıncı цілком можливо продемонструє більшу дальність ураження цілі ракетами IHA-122.

Тут турецькі аналітики проводять аналогію з іншою ракетою, яку вже декілька разів тестували на Akıncı — IHA-230. Так, під час перших випробувань у грудні 2022 року вона уразила ціль на відстані 100 км, тоді як вже у квітні 2023 року повідомлялося про успішне знищення цілі під час випробувань на відстані 140 км.

Турецька надзвукова ракета класу «повітря-земля» IHA-122 створена компанією Roketsan на базі 122-мм високоточної ракети «земля-земля» TRG-122, IHA-230 — відповідно на базі 230-мм TRG-230.

Ці дві ракети доповнять доволі широкий перелік озброєння, яке може запускати турецький БПЛА Bayraktar Akıncı — раніше ми детально розповідали про те, на що ще здатний цей БПЛА окрім запуску крилатих ракет та JDAM.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Наразі вже відбувається тестування окремих систем
21 лютого, 11:47
Війна
Вони матимуть змогу збиратися в рій та одночасно атакувати російські цілі
20 лютого, 16:17
Війна
Журналісти з’ясували, що термінали працюють лише біля кордону України.
13 лютого, 15:45
Світ
Старі роботи були гусеничними і не могли вільно пересуватися по всій території колайдера.
08 лютого, 10:52
Світ
Творці сподіваються, що їхній робот стане недорогим навчальним інструментом для малозабезпечених студентів.
06 лютого, 10:16
Життя
Штучний інтелект створює ролики за текстовими запитами та анімує статичні зображення. Розробники відверто тішаться своїм дітищем.
28 січня, 11:14