У Туреччині знайшли ще дві яхти путіна

ВІЙНА
20.11.2023, 18:30
У Туреччині знайшли ще дві яхти путіна

Одну з них ремонтують на корабельні НАТО.

Центр розслідувань «Досьє» виявив ще дві яхти, якими імовірно користуються кремлівський диктатор владімір путін та його оточення.

Це 71-метрова «Вікторія» і 38-метрова «Оріон», що її супроводжує. Першу з них ремонтують на турецькій корабельні, яка готує кораблі для військового флоту Туреччини — члена НАТО.

Яхта Victoria в турецькому порту Тузла в листопаді 2023 року.
Яхта Victoria в турецькому порту Тузла в листопаді 2023 року.

Видання з’ясувало, що яхту Victoria будували на корабельнях військового заводу «Севмаш» разом із човном Graceful.  ЇЇ видання називає «флагманом чорноморської флотилії владіміра путіна». Загалом же загальновідомий флот путіна становить десять кораблів.

Яхта Victoria була закладена у 2005 році, а спустили її на воду у 2013 та відправили до Італії на верф компанії ISA Yachts. Добудовували її на верфях турецької компанії AES Yachts та остаточно спустили на воду у 2019 році.

Спочатку будівництво яхти оплачував бізнесмен Сєргєй Маслов через свій офшор Julesburg Corp на Британських Віргінських островах. Серед іншого, Маслов займався створенням «сирійського експресу» — флоту, який доставляв військові вантажі російською базою Сирію.

Маслов стверджував, що це не його яхта, а він просто допомагає своєму близькому товаришеві добудувати корабель. Близький товариш — це друг президента гєннадій тіимченко, на структури якого в результаті і записали яхту Victoria, яка за митними деклараціями коштує $50,1 млн.

Зараз Victoria стоїть у Стамбулі на корабельнях компанії Desan. Ця фірма виконує не лише цивільні замовлення, а й будує військові кораблі для НАТО та може працювати із секретною документацією альянсу.

Журналісти зазначають, що серед екіпажу судна є особи, які працювали на інших яхтах, імовірно пов'язаних з путіним та його оточенням. Базується «Вікторія» в Сочі і періодично доходить до мису Ідокопас, де знаходиться так званий палац путіна. Влітку 2021 року яхта дійшла до анексованого Крим.

«Досьє» стверджує, що яхтою «Вікторія» користувалася Аліна Кабаєва, яку вважають коханкою путіна.

Видання виявило Victoria на фото в акаунті Наталії Бєлугіної — художньої гімнастки та хореографа-постановника фестивалю «Аліна», який щороку влаштовує Аліна Кабаєва.

Яхта Victoria та Наталія Белугіна, серпень 2020 року.
Яхта Victoria та Наталія Бєлугіна, серпень 2020 року.
Фото:vk.com

Після арешту яхти «Шехерезада» в Італії «Вікторія» тепер — найбільша яхта у Чорному морі, пов'язана з Путіним, стверджується у розслідуванні. До чорноморської «флотилії» належать також «Чайка», що знаходиться на балансі Управління справами президента, «Шеллест», що належить організації, пов'язаній з другом Путіна Юрієм Ковальчуком, та «Оріон». У Балтійському морі також є подібна «флотилія» із трьох яхт, найбільша з яких «Грейсфул».

При цьому «Досьє» визнає, що «немає прямих документальних доказів», що «Вікторія» пов'язана з путіним, але є чимало непрямих підтверджень.

Читайте також:
Економіка
Ресурсна федерація московії все ще набиває державний бюджет доходами від продажу вуглеводні. Проте це не триватиме вічно.
14 травня, 20:47
Світ
США заблокували схему, через яку Дерипаска хотів отримати $1,5 млрд
14 травня, 18:53
Війна
Логічною кінцевою точкою цього є перетворення росії на Іран
06 травня, 15:11
Економіка
Пекінський сюзерен незадоволений економічними відносинами зі своїм московським васалом. Невже між диктатурами пробігла чорна кішка?
18 квітня, 20:23
Війна
Російський паспорт стає у Швейцарії «чорною міткою» через те, що місцеві банки бояться вторинних санкцій.
27 березня, 15:09
Світ
Банки Китаю почали блокувати платежі з московії у юанях
21 березня, 11:12