У тварин добре розвинутий соціальний інтелект

05.10.2021, 14:49
У тварин добре розвинутий соціальний інтелект
Фото: Google

До такого висновку дійшли вчені, які спершу намагалися встановити, хто розумніший, коти чи собаки…

Мудрувати на тему того, що тварини позбавлені інтелекту, можуть тільки ті люди, які ніколи не мали хатнього улюбленця.

У більшості господарів коти та собаки перетворюються на справжню рідню, навіть не викликаючи сумнівів у своїй розумності.

Не дивно, що деяким вченим захотілося дізнатися, хто врешті решт розумніше – коти чи собаки.

Як повідомляє авторитетне видання "Live Science", численні наукові дослідження, так і не змогли дати остаточної відповіді, проте отримали не менш цікаві результати.

Доцент кафедри здоров'я та поведінки тварин коледжу Юніті (США, штат Мен) Кристін Вітале констатувала, що інтелект тварин зазвичай поділяється на 3 великі складові: здатність пристосовуватися, конкретний досвід та безпосередньо соціальний інтелект.

Останній виражається у вміннях взаємодіяти з іншими тваринами та господарями.

Враховуючи той факт, що соціальний інтелект на думку психологів вкрай важливий для соціалізації людини, то його відкриття у тварин дійсно зменшує "еволюційну" відстань між власниками тварин та їх улюбленцями.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07