У тварин добре розвинутий соціальний інтелект

05.10.2021, 14:49
У тварин добре розвинутий соціальний інтелект
Фото: Google

До такого висновку дійшли вчені, які спершу намагалися встановити, хто розумніший, коти чи собаки…

Мудрувати на тему того, що тварини позбавлені інтелекту, можуть тільки ті люди, які ніколи не мали хатнього улюбленця.

У більшості господарів коти та собаки перетворюються на справжню рідню, навіть не викликаючи сумнівів у своїй розумності.

Не дивно, що деяким вченим захотілося дізнатися, хто врешті решт розумніше – коти чи собаки.

Як повідомляє авторитетне видання "Live Science", численні наукові дослідження, так і не змогли дати остаточної відповіді, проте отримали не менш цікаві результати.

Доцент кафедри здоров'я та поведінки тварин коледжу Юніті (США, штат Мен) Кристін Вітале констатувала, що інтелект тварин зазвичай поділяється на 3 великі складові: здатність пристосовуватися, конкретний досвід та безпосередньо соціальний інтелект.

Останній виражається у вміннях взаємодіяти з іншими тваринами та господарями.

Враховуючи той факт, що соціальний інтелект на думку психологів вкрай важливий для соціалізації людини, то його відкриття у тварин дійсно зменшує "еволюційну" відстань між власниками тварин та їх улюбленцями.

Читайте також:
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
28 березня, 08:20
Історія
Ви напевно чули безліч теорій про піраміди. Що це — гробниця фараона, або збудована культова споруда представниками позаземної цивілізації.
27 березня, 21:33
Історія
Три десятиліття відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія.
25 березня, 20:22
Світ
Астрономи закликали захистити кілька місць на Місяці для наукових досліджень.
25 березня, 16:35