У ВР запропонували підняти виплати за народження дітей

ПОЛІТИКА
29.03.2020, 21:14
У ВР запропонували підняти виплати за народження дітей
Фото: volynnews.com

У парламенті є нардепи, які усвідомили катастрофу демографічної ситуації.

На офіційному сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту №3248 «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини».

Авторами є група народних депутатів від фракції «Батьківщина».

Народні обранці сподіваються, що це стане першим кроком до збільшення розміру допомоги при народженні дитини.
На сьогодні виплата за народження дитини становить 41,3 тис. грн. Дана сума не змінюється з 2014 року.

Що пропонують депутати

В законопроєкті пропонується підвищити допомогу при народженні першої дитини до 54,4 тис. гривень, другої дитини – 108,7 тис. гривень, третьої й наступної дитини – 163 тис. гривень.

Проєктом Закону також передбачено доручення Кабінету Міністрів України затвердити план заходів щодо недопущення укриття податків і зборів у тіньовому секторі економіки та в офшорних зонах.

Де взяти кошти

Депутати вважають, що на реалізацію законопроєкту в місяць у 2020 році необхідно 576,4 млн грн. Депутати вважають, що ці заходи можна профінансувати коштом недопущення укриття податків і зборів у тіньовому секторі економіки та офшорних зонах, що дасть можливість на першому етапі збільшити надходження до зведеного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування за кожний місяць у сумі понад 19,7 млрд грн.

Народні обранці сподіваються, що реалізація проєкту Закону призведе до збільшення народжуваності та дасть можливість підвищити рівень соціального захисту дітей, що у кінцевому результаті призведе ще й до поліпшення загального здоров’я нації.

Однак, зважаючи на декларований монобільшістю дефіцит бюджету і політику економії навряд чи закон буде схвалений парламентом.

Яка ситуація з народжуваністю зараз

Протягом січня 2020 року, згідно з даними державної служби статистики, в Україні народилося 27928 дітей. Померло 53610 осіб. Тобто протягом лише першого місяця цього року, населення України зменшилося на 25 682 особи. За минулий 2019 рік в Україні було 7,4 новонароджених на 1000 осіб населення. При цьому смертність майже вдвічі більша – біля 13,8 на тисячу осіб. Це є абсолютним антирекордом. Де-факто починаючи з 1993 року в Україні населення стабільно зменшується.

Причин цьому явищу багато: зараз демографічна криза пов'язана з тим, що починає народжувати покоління кінця 90-х початку 2000-х рр., коли в Україні була велика демографічна яма; масова міграція молоді в Європу, яка в Україні не може забезпечити собі достойне життя через малі зарплати; висока смертність через погану систему охорони здоров’я тощо.

Показовим у цьому є те, що чинна влада взагалі не розуміє ступінь катастрофи. У команді тоді ще кандидата на посаду президента Володимира Зеленського були в команді радники з економіки, рівності, гендеру, але не було із сімейної політики та демографії.

Наслідки

Невирішення демографічної проблеми зі 100 відсотковою вірогідністю призведе до національної катастрофи.

Сьогодні ж, особливо в умовах війни з Росією, важливим є людський ресурс: адже за Україну не будуть воювати араби, які продають апельсини на ринку, чи негри, які вчаться в медичній академії.

В умовах зростання конкуренції у світі за ресурси, демографічного вибуху в Африці, українські землі із помірним кліматом і щедрою землею можуть стати ласим шматком для чужинців, які волею чи не волею зроблять все, аби зникло саме поняття «Україна та українці як народ». І чим швидше ми це все усвідомимо, тим більше буде шансів в українців вистояти, говорячи словами Тараса Шевченка, – на нашій, не своїй землі.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Дорожні роботи продовжують зростати у ціні.
19.08.2020, 13:43
Обранцям кортить якомога більше стягнути грошей, запроваджуючи драконівські штрафи.
23.07.2020, 13:43
Ціна на делікатес в Інтернеті стартує від декількох сотень гривень.
05.06.2020, 17:17
Законопроєкт носить відверто феміністичний і абсурдний характер.
20.05.2020, 16:06
Додатковий державний збір за виліт з аеропортів України прописано в новому законопроєкті, який схвалили за основу.
19.05.2020, 16:02