У Всесвітній день охорони навколишнього середовища в МЗС нагадали про наслідки російської окупації

ЕКОНОМІКА
05 червня, 17:47
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: nackor.org

Вода на Донбасі стає непридатною до вживання, а на Півночі Криму "небезпечно дихати".

Сьогодні відзначається одна з найважливіших дат екологічного календаря – Всесвітній день охорони навколишнього середовища. І вже сьомий рік поспіль в Україні неможливо говорити про екологію не згадуючи про ЕкоНаслідкиОкупації внаслідок збройної агресії РФ.

Про це нагадують в пресслужбі українського МЗС.

Дипломати зазначають, що тимчасова окупація українських територій Росією призводить до катастрофічних екологічних наслідків на Донбасі і в Криму, породжує екологічні загрози для Європи та Чорноморського регіону:

—  будівництво нових та функціонування наявних військових об’єктів, проведення навчань та ракетних стрільб, що значно забруднюють екологію, шкодять водним та повітряним ресурсам Криму
—  окупаційна адміністрація приховала факти викиду у повітря хімічних речовин з ПАТ «Кримський титан», які спричинили екологічну катастрофу на півночі Криму у 2018 та 2019 роках
—  під час будівництва Керченського мосту був повністю знищений пам'ятник природи «Озеро Тузла», а сам острів Тузла перетворився на будівельний майданчик
—  на тимчасово окупованих територіях Донбасу розміщуються десятки підприємств, діяльність яких має суттєві ризики для стану екологічної безпеки
—  затоплення шахт на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей призводить до потрапляння шкідливих речовин у поверхневі та підземні води.

Читайте також:
Це унікальний проект, метою якого є просування біологічного різноманіття в сучасних мегаполісах.
вчора, 13:05
Природна окраса житлового масиву Лівобережний-3 у Дніпрі опинилася на межі зникнення через порушення гідролоґічних норм і правил.
18 червня, 11:23
У розвинених країнах не перше десятиліття триває процес інтеґрації еколоґічної повістки в стратеґії економічного розвитку. А що в Україні?
11 червня, 09:23
Тункінський національний природний парк у Бурятії, який є об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО, більше не може приймати туристів.
10 червня, 13:42
Понад 6 мільйонів гектарів вітчизняних земель сільськогосподарського призначення потребують невідкладної консервації.
09 червня, 08:12
У Данії учені виявили раніше невідому здатність бджіл до очищення повітря
02 червня, 12:05