У Всесвітній день охорони навколишнього середовища в МЗС нагадали про наслідки російської окупації

ЕКОНОМІКА
05.06.2021, 17:47
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: nackor.org

Вода на Донбасі стає непридатною до вживання, а на Півночі Криму "небезпечно дихати".

Сьогодні відзначається одна з найважливіших дат екологічного календаря – Всесвітній день охорони навколишнього середовища. І вже сьомий рік поспіль в Україні неможливо говорити про екологію не згадуючи про ЕкоНаслідкиОкупації внаслідок збройної агресії РФ.

Про це нагадують в пресслужбі українського МЗС.

Дипломати зазначають, що тимчасова окупація українських територій Росією призводить до катастрофічних екологічних наслідків на Донбасі і в Криму, породжує екологічні загрози для Європи та Чорноморського регіону:

—  будівництво нових та функціонування наявних військових об’єктів, проведення навчань та ракетних стрільб, що значно забруднюють екологію, шкодять водним та повітряним ресурсам Криму
—  окупаційна адміністрація приховала факти викиду у повітря хімічних речовин з ПАТ «Кримський титан», які спричинили екологічну катастрофу на півночі Криму у 2018 та 2019 роках
—  під час будівництва Керченського мосту був повністю знищений пам'ятник природи «Озеро Тузла», а сам острів Тузла перетворився на будівельний майданчик
—  на тимчасово окупованих територіях Донбасу розміщуються десятки підприємств, діяльність яких має суттєві ризики для стану екологічної безпеки
—  затоплення шахт на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей призводить до потрапляння шкідливих речовин у поверхневі та підземні води.

Читайте також:
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56
Життя
Влада окремих областей України на свій розсуд (і особистий зиск) вирішує долю народних багатств. Полтавщина серед тих, де нищать природу.
08 січня, 14:54
Життя
Міська влада Фукушіми вирішила розкривати імена мешканців, які неправильно сортують відходи. Там дуже серйозно ставляться до утилізації.
20.12.2024, 21:49
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16.09.2024, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04.09.2024, 21:49