У ядерного інституту з РФ є дозвіл на заховання біля Бахмуту особливо шкідливих речовин

ПОЛІТИКА
02.11.2020, 20:19
У ядерного інституту з РФ є дозвіл на заховання біля Бахмуту особливо шкідливих речовин
Фото: artyomsalt.com

Дозвіл також передбачає зберігання нафти та скидання стічних вод.

Інститут ядерних досліджень Російської академії наук з 2007 року має спеціальний дозвіл на користування надрами Артемівського родовища кам’яної солі неподалік м. Бахмут Донецької області.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на листи Державної служби геології та надр до Ради національної безпеки.

В оприлюдненому документі йдеться про те, що у 2007 році Міністерство охорони навколишнього природного середовища України надало Інституту ядерних досліджень Російської академії наук спеціальний дозвіл на користування надрами Артемівського родовища кам’яної солі терміном на 20 років.

У ядерного інституту з РФ є дозвіл на заховання біля Бахмуту особливо шкідливих речовин_1

Яку сіль ми вживаємо?

Дозвіл передбачає будівництво та експлуатацію підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, – зокрема для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, заховання шкідливих речовин та відходів виробництва, а також скидання стічних вод.

Голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський заявив, що ця ситуація свідчить про неефективність державної системи моніторингу впливу російських структур на економіку країни.

«Те що інститут Російської академії наук був викритий серед власників спецдозволів на надра лише 2020 року свідчить про те, що система державного моніторингу потенційного та реального впливів російських структур на економіку в Україні неефективна», – сказав він.

У своєму листі Державна служба геології та надр звернулася до РНБО з проханням внести до санкційного списку російський інститут, але станом на листопад 2020 року санкції не накладені.
 

Читайте також:
Федерація роботодавців зажадала скасувати особливий ПДВ для Веревського: постраждала більшість підприємств
26 квітня, 13:10
Єврокомісія рекомендує уряду Литовської республіки суттєво підняти вікову межу для виходу громадян на пенсію.
20 квітня, 08:01
Президентська адміністрація Джозефа Байдена планує запровадити у США "фінансову зрівнялівку", почнуть із податку на прибуток.
12 квітня, 10:37
За такою схемою раніше «корпоратизували» «Укрнафту», що дало можливість Коломойському «доїти» начебто державне підприємство як власне
06 квітня, 12:20
Африка потребує ретельно вивіреної внутрішньої політики та посиленої підтримки міжнародної спільноти, зокрема у фінансовій сфері.
02 квітня, 09:59
Америка і світовий ринок, що швидко підлаштовується під реалії пандемії COVID-19, не будуть довго чекати на реформи від української влади.
20 березня, 09:48