Удар по “православних амбіціях” РФ: сьогодні друга річниця підписання Томосу для ПЦУ

СВІТ
05 січня, 21:14
Удар по “православних амбіціях” РФ: сьогодні друга річниця підписання Томосу для ПЦУ
Фото: 112.ua

Всі ці події призвели до самоізоляції Московського патріархату.

У 2018 році Синодом Вселенського Патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

П'ятого січня 2019 року було підписано документ про визнання Православної Церкви України, а на наступний день — 6 січня 2019 патріарх Варфоломій I вручив Томос про автокефалію ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

У мережі ФБ сьогодні активно коментують цю подію.

“Томос дає нагоду захистити уми та душі українців від московитської пропаганди і впливу загалом. А переможемо в битві за свідомість, переможемо і на полі бою”, — написала нардеп Софія Федина.

Зазначивши, що подія знаменна передусім як політичний успіх України і має таким сприйматися усіма українцями незалежно від віросповідання.
 
“ Кажу вам як хрещена у православній церкві МП. Томос — це здобуток”, — написала відома телеведуча Яніна Соколова.

“Багато хто досі не розуміє важливість цієї події, тому пробує всіляко кепкувати з неї, багато хто розуміє, і саме тому пробує висміяти та принизити Томос...Єдине знаю точно: Автокефальна церква — один з основних інструментів захисту Державності та  одна з основних запорук існування Нації”, — переконаний політичний експерт Назар Приходько.
 

Підкреслимо, що рішення про надання Томосу ПЦУ можна вважати серйозним ударом по імперських амбіціях Москви, де звикли використовувати тему православ'я у своїх цілях. Вдаючи із себе столицю православ'я. Там до підписання Томосу називали українських православних неканонічними  розкольниками. 

Але ще у жовтні 2018 року Кремлівський (Московський) патріархат оголосив про розрив відносин з Константинопольською церквою через початок процедури церковного визнання головною у світовому православ'ї церквою свого відвічного супротивника — Києва. 

Отже, всі ці події призвели до самоізоляції Московського патріархату. А тому, відповідно, є страшним ударом по недоімперії.

Нагадаємо, що після надання томосу про автокефалію голову української православної церкви внесли в Диптих і почали згадувати за Літургією на великому вході в інших православних церквах.

Читайте також:
Або про хронічну відсутність правди в очах російської демократії...
20 січня, 08:31
Разом з тим у високопосадовців МЗС "руки по лікті у крові" добровольців, яких вони на вимогу ФСБ видали в Росію на розправу.
18 січня, 18:05
Ціхоцкі "збісила" акція української молоді на підтримку Бандери та вимоги до Ізраїлю визнати Голодомор геноцидом.
08 січня, 14:45
Слова (п)Осла — всього лиш історичний маніякальний комплекс перед незнищенністю українського прагнення мати свою НАЦІОНАЛЬНУ державу.
05 січня, 14:34
Кремль вже не здатен впливати на міжнародні домовленості, щоби замість усталеного права й надалі існувала політика сфер інтересів.
30.12.2020, 12:36
Американцям, нарешті, набридли безперервні провокації.
25.12.2020, 17:19