Указ Зеленського про ЗСУ. Що далі?

01.02.2022, 15:23
Указ Зеленського про ЗСУ. Що далі?
Фото: google

Суть не в гарних обіцянках, які в згаданому указі, а у механізмі їх впровадження у життя

Президент України Володимир Зеленський сьогодні підписав указ, який має зміцнити обороноздатність країни та покращити престижність військової служби.

Про це він заявив під час виступу у Верховній Раді.

Цей указ передбачає наступне:

  • збільшення виплат військовослужбовцям до рівня щонайменше трьох мінімальних зарплат;
  • перехід України до засад професійної армії;
  • розроблення концепції житлового забезпечення військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей;
  • збільшення терміну дії контрактів;
  • систему кар'єрного росту офіцерів;
  • збільшення чисельності ЗСУ упродовж трьох років на 100 тисяч професійних службовців;
  • створення додаткових 20 бригад Збройних сил України.

Звичайно, що кожен громадянин, який любить свою Батьківщину, хоче бачити власну армію боєздатною, а військових матеріально забезпеченими. Але, на мою скромну думку, це, - чергова «гігантоманія» від «найвеличнішого президента», подібна до мільярда дерев, зарплат вчителям по 4 000 доларів та іншим брехням і фантазіям.

Зеленський на жаль не сказав у промові, де влада візьме гроші на все перелічене?

- Підвищення зарплат військовим "до рівня не нижче трьох мінімальних зарплат". Це вже додаткове навантаження до нинішнього бюджету МІНІМУМ +5 млрд$ (Та й затверджувати це в компетенції не його, а Верховної ради України).

- Розробка концепції забезпечення військових житлом (Також марна обіцянка, чиновники можуть роками її розробляти). Тут потрібно мінімум мільярди доларів витрат на рік.

- Збільшення чисельності ЗСУ на 100 тис. осіб – це ще мінімум збільшення витрат від 5 млрд. $.

- Створення додаткових 20 бригад ЗСУ – теж потрібні чималі капіталовкладення.

На згадані проекти Україні приблизно треба від 10 млрд. $ до 20 млрд. $ додатково на рік. "Найвеличніший" ці кошти намалює???

Він досі не розуміє, або не хоче зрозуміти, що суть не в гарних обіцянках, які в згаданому указі, а у механізмі та можливості їх впровадження у життя. В тих людях, які цим всім мають займатися…

А для цього потрібно наблизити до себе дійсно професіоналів, які вболівають за долю України. А не фотографів, візажистів, клоунів, піаністів, та інших дуполизів, яких більше ніж потрібно у «Зе-команді».

Автор : Валерій Пальчик
Читайте також:
Війна
Бійці «Інтернаціонального Легіону» — контрактники. Але як і українці, вони відважно воюють, отримують поранення і гинуть за Україну.
12 листопада, 16:12
Опінії
Ворог збирається грати в довгу. Готується воювати роками, реалізує виробничу програму озброєнь, розраховану на роки вперед.
29 жовтня, 13:25
Війна
Якщо весь Генеральний штаб чи хтось із генералів воліє закидати російських окупантів українським "гарматним м'ясом", то це поганий план.
03 вересня, 18:14
Опінії
Історія знає безліч прикладів, коли почесний призов чоловіків замість перемоги наближав поразку. Чи розуміють це в Україні та на Заході?
23 серпня, 16:49
Опінії
Щоби укомплектувати ЗСУ особовим складом, треба передусім звільнити з посад керівників територіальних управлінь Державне бюро розслідувань
18 серпня, 14:22
Війна
З вогню та заліза викуті воїни цього фронтового підрозділу, який нині тримає завданий командуванням відтинок Східного фронту.
17 липня, 19:42