Україна отримає перші 4 МІГ-29 найближчими днями, - Дуда

ВІЙНА
16 березня, 15:26
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Загалом Польща обіцяла Україні десять літаків

Перші 4 винищувачі МіГ-29 будуть передані Україні найближчими днями.

Про це Анджей Дуда заявив на спільній пресконференції з президентом Чехії Петером Павелом, передає медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на  rp.pl.

"Можна сміливо заявити, що буквально в цю мить ми висилаємо ці МІГи до України. Наразі у нас ще кільканадцять літаків цього типу. Це ті МІГи, які ми отримали на початку 90-их від армії НДР. Це останні роки їхнього функціонування згідно з їхніми технічними можливостями", - зазначив Дуда.

"Найближчими днями передамо Україні 4 літаки... Решта літаків зараз обслуговуються та готуються до відправки", - зазначив він, не сказавши, однак точної кількості літаків, які отримає Україна. "Чеська Республіка та Польща - це країни, які, беззаперечно, займають передові позиції у допомозі Україні", - додав Дуда. 

Як повідомлялося, Польща готова передати Україні всі свої винищувачі МіГ-29, які перебувають у робочому стані та стоять на озброєнні Повітряних сил країни.

Президент Польщі зазначив, що ЗСУ зможуть їх використовувати, тому що Україна має нині пілотів, які вміють керувати цими літаками. Дуда висловив впевненість, що у майбутньому Україні необхідно буде поставити F-16.

Нагадаємо, депутат від Консервативної партії парламенту Великої Британії Роберт Кортс запропонував постачати країнам НАТО, які погодяться передати Україні літаки, свої винищувачі Typhoon.

Також раніше міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що його країна готова постачати літаки своїм європейським союзникам, щоб вони, своєю чергою, могли відправити в Україну старі радянські винищувачі.

Читайте також:
Війна
Маловідома в Україні німецька військово-промислова корпорація допоможе зміцнити бойові підрозділи наших захисників на фронті.
вчора, 18:04
Новини
Кількість установок, яку планують придбати, у Пентагоні не уточнили.
01 червня, 13:05
Війна
Нідерланди мають 42 винищувачі F-16, 24 з яких наразі використовуються армією та не можуть бути відправлені в Україну
26 травня, 14:55
Війна
Ллойд Остін висловив сподівання, що "у справі F-16 Конгрес буде готовий допомогти"
26 травня, 07:15
Світ
Також буде обговорюватися надання боєприпасів та передачу Україні F-16, - Пентагон
24 травня, 10:05
Війна
Боєприпаси для HIMARS та артилерійські снараяди. Що ще увійде до нового пакету військової допомоги
21 травня, 10:00