Україна отримає перші 4 МІГ-29 найближчими днями, - Дуда

ВІЙНА
16.03.2023, 15:26
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Загалом Польща обіцяла Україні десять літаків

Перші 4 винищувачі МіГ-29 будуть передані Україні найближчими днями.

Про це Анджей Дуда заявив на спільній пресконференції з президентом Чехії Петером Павелом, передає медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на  rp.pl.

"Можна сміливо заявити, що буквально в цю мить ми висилаємо ці МІГи до України. Наразі у нас ще кільканадцять літаків цього типу. Це ті МІГи, які ми отримали на початку 90-их від армії НДР. Це останні роки їхнього функціонування згідно з їхніми технічними можливостями", - зазначив Дуда.

"Найближчими днями передамо Україні 4 літаки... Решта літаків зараз обслуговуються та готуються до відправки", - зазначив він, не сказавши, однак точної кількості літаків, які отримає Україна. "Чеська Республіка та Польща - це країни, які, беззаперечно, займають передові позиції у допомозі Україні", - додав Дуда. 

Як повідомлялося, Польща готова передати Україні всі свої винищувачі МіГ-29, які перебувають у робочому стані та стоять на озброєнні Повітряних сил країни.

Президент Польщі зазначив, що ЗСУ зможуть їх використовувати, тому що Україна має нині пілотів, які вміють керувати цими літаками. Дуда висловив впевненість, що у майбутньому Україні необхідно буде поставити F-16.

Нагадаємо, депутат від Консервативної партії парламенту Великої Британії Роберт Кортс запропонував постачати країнам НАТО, які погодяться передати Україні літаки, свої винищувачі Typhoon.

Також раніше міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що його країна готова постачати літаки своїм європейським союзникам, щоб вони, своєю чергою, могли відправити в Україну старі радянські винищувачі.

Читайте також:
Війна
Нідерланди та ще одна країна змогли зібрати повноцінний ракетний комплекс із різних елементів
22 червня, 07:46
Війна
ЗСУ отримають системи ППО IRIS-T, системи HIMARS та бронетехніку
14 червня, 16:22
Війна
ЗСУ отримають пускові установки та ракети «Mistral»
11 червня, 17:35
Опінії
Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.
09 червня, 12:54
Війна
Союзники працюють у напрямку постачання засобів протиповітряної оборони для ЗСУ
05 червня, 18:13
Війна
Раніше про відправку військових інструкторів в Україну заявили у Франції.
31 травня, 11:00